Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przegląd najlepszych produktów, które pojawiły się na rynku w ub. roku

REKLAMA

Podsumowując rok 2005 w branży wyposażenia łazienek, postanowiliśmy spojrzeć na rynek pod kątem nowości produktowych. Do naszego zestawienia wybraliśmy najlepsze produkty, które swoją premierę na polskim rynku miały właśnie w minionym roku.
Tworząc nasze zestawienie zwróciliśmy się do producentów i dystrybutorów z prośbą o wytypowanie jednej z nowości 2005, która w ich ofercie wyróżniła się zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi, rozwiązaniami wzorniczymi lub też już zdążyła osiągnąć statut rynkowego sukcesu. W niektórych wypadkach wyboru nowego produktu dokonaliśmy sami, biorąc pod uwagę jego wyjątkowość tak pod względem jakości, funkcji oraz formy.
Zestawienie zawiera 38 prezentacji, ale to tylko wycinek dostępnej w tym roku na polskim rynku bardzo bogatej oferty łazienkowych nowości. Niemała w tym zasługa odbywających się w marcu zeszłego roku targów ISH. Ta najbardziej znacząca dla wszystkich producentów wyposażenia łazienkowego, a co ważne – coraz bardziej znacząca także dla polskich wytwórców – impreza wystawiennicza, „wymogła” pojawienie się przynajmniej kilku dostępnych już także w Polsce, interesujących nowości. Na targach tej rangi trudno bowiem zaprezentować się bez produktu, który najpełniej oddaje możliwości i charakter danego producenta. Wszak ISH od lat funkcjonuje jako barometr obowiązującej łazienkowej mody. Kilka z prezentowanych właśnie na frankfurckich targach nowości – jak na przykład bateria „Hansacanyon” Hansa, bateria „Kidó” marki Kludi, seria „Happening” Roca, czy kabina „SensaMare” Hoesch – zawiera także nasze zestawienie. To produkty, które łatwo wyróżnić na tle konkurencji.
Choć wydaje się, że polskie wzornictwo w zakresie łazienki ma jeszcze wciąż sporą drogę do przebycia, w zeszłym roku pojawiło się na rynku przynajmniej kilka produktów, na które trudno nie zwrócić uwagi. Wśród nich z pewnością warto wymienić prezentowane w naszym zestawieniu meble „Varius” Koło, czy meble „Venezia” Cersanitu. Ich minimalistyczne wzornictwo i wykończenie w kolorze naturalnego drewna to kolejny, niepodważalny dowód na to, że o polskich meblach łazienkowych myśli się już zupełnie inaczej niż przez pryzmat białej szafki. Także dokonania naszych największych rodzimych producentów płytek: Ceramiki Paradyż, Ceramiki Tubądzin czy Opoczno SA pokazują, że polskie wzornictwo płytek nabiera coraz poważniej cech wzornictwa, które można by określić stricte europejskim w najlepszym tego słowa znaczeniu. Na gruncie ubiegłorocznych nowości nie sposób także dostrzec współpracy firmy
Pool-Spa z włoskim designerem Marcello Cutino nad nową linią wanien „Cristallo”, czy pierwszej w ofercie firmy Deante baterii („Jaguar”) zaprojektowanej przez polskich projektantów według pomysłu Deante. To wyraźne zaangażowanie we wzornictwo zdaje się dobrze wróżyć polskiej łazience – bez wątpienia świadczy bowiem o rosnącym prestiżu wnętrz kąpielowych oraz ich wyposażenia produkowanego także w Polsce.
Chociaż nasze zestawienie prezentuje jedynie niewielką część dostępnych na naszym rynku w roku 2005 nowości produktowych, jego niewątpliwym atutem jest to, że prezentuje produkty najciekawsze.

MARTA MATRACKA
ZDJĘCIA: ARCHIWUM FIRM

 

 

 

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA