Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Około 100 instalatorów wzięło udział w II Mistrzostwach Polski w Instalatorstwie Sanitarnym, które odbyły się 26 listopada ub.r. w Zawierciu. Tak jak w 2003 r. organizatorem imprezy była firma Geberit.

Tym razem konkurencje wymagały od uczestników wysokiego poziomu umiejętności i głębokiej wiedzy fachowej. W czasie pierwszej konkurencji zawodnicy wymyślali nowe zastosowania dla systemu zaciskowego Geberit Mepla. Największy entuzjazm wzbudził pomysł wyprodukowania fotela bujanego i destylarki z rur Mepla. Z zainteresowaniem spotkał się też konkurs na najszybsze wykonanie połączenia z Mepli. Ucięcie, zgradowanie i prawidłowe zaciśnięcie rury na kształtce Mepla w wykonaniu najszybszego z instalatorów trwało 8,9 s. Czas ten uzyskał mistrz Polski z 2003 r. - Henryk Minerski.

Ostatnia konkurencja wymagała trzeźwości umysłu i polegała na odgadnięciu nazw produktów wykorzystywanych w instalatorstwie sanitarnym. W finale tej konkurencji także znalazła się trójka laureatów poprzedniej edycji. Mistrzem 2004 roku został Bogusław Biszkont, II miejsce zajął (tak jak w 2003 roku) Łukasz Frasołowicz, a III Henryk Minerski - mistrz 2003 roku. Imprezę poprowadziła Joanna Bartel.

Drugie już zawody w instalatorstwie sanitarnym firma Geberit zorganizowała w ramach działalności Klubu Meplarza, który skupia współpracujących z nią instalatorów.

- Obecnie do Klubu Meplarza należy około 150 instalatorów. Są to wykwalifikowani profesjonaliści ze znacznym doświadczeniem w pracy na systemach wysokiej klasy - mówi Anna Dąbrowska-Makara, kierownik działu marketingu Geberit Sp. z o.o.

W przyszłym roku do udziału w mistrzostwach firma Geberit planuje zaprosić także instalatorów z zagranicy.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA