Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Zwycięzcami w konkursie \"Projekt łazienki 2004\" na najlepszy projekt łazienki w hotelu lub obiekcie turystycznym organizowanym przez Sanitec Koło zostali Krzysztof Urbański i Marcin Urbański z Gliwic. W nagrodę za pierwsze miejsce otrzymali Citro‘na C2. Ogłoszenie wyników VI edycji konkursu odbyło się 5 października br. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Zwycięska praca to projekt łazienki przy pokoju w hotelu 4-5 gwiazdkowym położonym w nadmorskiej miejscowości z widokiem na morze. Swoją aranżacją i zastosowanym wyposażeniem, materiałami oraz przegrodą-żaglem oddzielającą łazienkę od pokoju nawiązuje do nadmorskiego klimatu. Jury konkursu przyznało Grand Prix temu projektowi głównie za wartości przestrzenne rozwiązania opartego w swojej genezie o symbol i metaforę żagla. W konkursie przyznano też 6 wyróżnień: I stopnia (7 tys. zł), dwa równorzędne II stopnia (po 5 tys. zł), dwa równorzędne III stopnia (po 3 tys. zł) i IV stopnia (2 tys. zł).

Głównym tematem tegorocznego konkursu była łazienka w hotelach i obiektach turystycznych, a zadanie konkursowe polegało na wykonaniu projektu jej wnętrza. Wymogiem konkursu było też to, że łazienki w obiektach szeroko pojętej bazy noclegowej mogły mieć różny standard, wykończenie i wyposażenie. Jednak wszystkie z nich powinny zdaniem organizatorów łączyć funkcjonalne rozwiązania, wygodę i estetyczny wygląd.

Na konkurs napłynęły 194 projekty, w tym 49 prac z Ukrainy. W wielu tych pracach, zdaniem jury konkursu zaprezentowano nowatorskie rozwiązania funkcjonalne i materiałowe. Część projektów może być zastosowanych bez żadnych zmian, a część może stanowić twórczą inspirację i być źródłem nowych pomysłów dla inwestorów.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA