Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Wśród największych firm Podlasia, obecnych w majowym rankingu Kuriera Podlaskiego znalazły się m.in. Cortina i Consus – firmy handlujące m.in. płytkami ceramicznymi oraz Nibe-Biawar – producent ogrzewaczy wody.
Ranking „Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw” za 2005 rok składa się z dwóch kategorii – najważniejszą są przychody ze sprzedaży, jest także kategoria zysk. W tegorocznej – trzeciej już edycji rankingu – kapituła wprowadziła nowe kategorie ekonomiczne: rentowność sprzedaży, wartość sprzedaży i zysku na jednego zatrudnionego, udział eksportu w sprzedaży ogółem.
Cortina S.A. – dystrybutor płytek ceramicznych i wyposażenia łazienek, w kategorii przychody zajęła 58 pozycję z wynikiem 61 353 868 zł (w 2004 r.
77 pozycja). Natomiast pod względem zysku firma uplasowała się za miejscu 55 (1 758 533 zł), w której to kategorii w roku ubiegłym nie była kwalifikowana. ZHU Consus, również zajmujący się sprzedażą płytek ceramicznych, w kategorii przychody znalazł się na miejscu 64 z wynikiem 52 798 845 zł, a w kategorii zysk na 24 miejscu (4 768 585 zł). Białostocki producent ogrzewaczy – firma Nibe-Biawar – znalazła się na 63 pozycji w kategorii przychody. Jej wynik to 55 488 691 zł.
Tegoroczna „Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw” została przygotowana przez Kurier Poranny po raz trzeci. Wśród tendencji, które przy tego typu zestawieniach są łatwe do zauważenia jest między innymi to, iż w porównaniu do ubiegłego roku swoje wyniki poprawiły firmy związane z budownictwem: Unibud BEP awansował o 15 miejsc, Unibud Sp. z o.o. o 8, a Budbaum
aż o 32.
Konkurs Kuriera Porannego honorowym patronatem objął Wojewoda Podlaski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.  


 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA