Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Ruszyła produkcja największego formatu płytek ceramicznych w Polsce. Płytki o wymiarach 33x66 cm będą schodziły z linii produkcyjnej Grupy Paradyż. Uroczystego otwarcia nowej linii dokonał 9 marca br. Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie.

Pierwszym wzorem, który zszedł z linii produkcyjnej była Travena, płytka wzorowana na naturalnym trawertynie. Wszystkie wyroby z nowego zakładu Grupy Paradyż - Tomaszów 2, poddawane są dodatkowej, uszlachetniającej obróbce w procesie rektyfikacji (wykończenie krawędzi płytek, które umożliwia bezfugowe łączenie). Docelowym formatem Traveny oraz innych płytek z nowego zakładu będzie 32,5x65,1 cm (po rektyfikacji).

Produkcja w nowym, piątym zakładzie należącym do Grupy Paradyż, ruszyła zgodnie z harmonogramem 15 grudnia ub.r. Formatem, który dotychczas był produkowany w Zakładzie Tomaszów 2 były płytki ścienne o wymiarach 25x33 cm. W styczniu na tej samej linii rozpoczęto produkcję formatu 30x50 cm i przygotowywano się do uruchomienia produkcji płytek w formacie 33x66 cm. Drugi etap uruchamiania Zakładu Tomaszów 2 zakończył się 15 lutego br. Wówczas to rozpoczęto wypalanie na drugim piecu ceramicznym i uruchomiono kolejne dwie linie szlifierskie.

W połowie tego roku Zakład Ceramika Paradyż Tomaszów 2 osiągnie docelowe moce produkcyjne w wysokości ok. 8 mln m2 płytek rocznie. Zatrudnienie w najnowszym zakładzie Ceramiki Paradyż wynosi obecnie 168 osób. Po osiągnięciu docelowych mocy produkcyjnych wzrośnie do ok. 200 osób (zatrudnienie w całej Grupie Paradyż będzie wynosiło wówczas ok. 1400 osób).

Produkcja nowego zakładu będzie kierowana na rynek krajowy i na eksport, zwłaszcza na rynki takie jak np. Skandynawia, Niemcy, Austria, Francja czy USA.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA