Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Prezentacja firmy Ekotech

REKLAMA

Mija piętnaście lat od czasu wprowadzenia po raz pierwszy na szeroką skalę armatur czasowych do polskich obiektów. Zastosowana wówczas w nowo powstających polskich aquaparkach armatura francuskiej firmy Presto – od 1927 r. światowego lidera segmentu baterii czasowych – pracuje w nich do dziś, stając się standardem wyposażenia sanitariatów.

Na ustanowienie takiego standardu wypracowanego wspólnie przez przedstawiciela Presto na Polskę – Biuro Techniczne Ekotech Sp.j., projektantów, dystrybutorów,  użytkowników i serwisu technicznego potrzebowaliśmy wielu lat doświadczeń techniczno-eksploatacyjnych. W tym czasie ewolucji podlegały także zawory i baterie Presto, w których rozwiązania techniczne i użyte materiały dopasowane zostały do właściwości polskiej wody. Takich modyfikacji dokonał na przestrzeni tego okresu producent po konsultacjach technicznych z serwisem fabrycznym Ekotech.
Przy założeniu konieczności długotrwałej eksploatacji – a baterie Presto stosowane są przeważnie w sanitariatach intensywnie użytkowanych – inwestor uzyskał pewność wieloletniej opieki technicznej serwisu i dostępności części zamiennych.
Określenie standardu wyposażenia łaźni, pływalni, basenu czy hali sportowej jest obecnie bardzo proste, sprowadza się do wyboru sposobu rozprowadzenia wody i rodzaju montażu. Możliwe są tutaj dwie opcje: „maksymalna oszczędność” lub „pełen komfort”. Jeśli inwestor chce, aby użytkownik miał do dyspozycji jedynie przycisk z wodą ciepłą wcześniej przygotowaną na mieszaczu centralnym dobranym odpowiednio do ilości stanowisk powinien zdecydować się na rozwiązanie pierwsze. Gdy wybiera „pełen komfort”, stosuje indywidualne baterie mieszające z możliwością dowolnej regulacji temperatury wody. W obu wypadkach uzyskuje oszczędność wody z racji samoczynnego zamknięcia wypływu wody po każdorazowym naciśnięciu. Dzięki temu zapewnia sobie także zabezpieczenie  przed  zalaniem pomieszczenia. Fabryczne ograniczniki wypływu gwarantują otrzymanie strumienia na poziomie do 10 l/min niezależnie od ciśnienia.
Do ostatecznego wyboru rodzaju armatur Presto potrzebujemy jeszcze określenia rodzaju montażu. Do dyspozycji pozostają: zestawy naścienne – łatwe w montażu i do serwisowania, lecz bardziej narażone na akty wandalizmu oraz armatury podtynkowe – o znacznej odporności na próby dewastacji. Wybrane zawory i baterie Presto, które wyznaczyły standardy wyposażenia sanitariatów, prezentujemy na zdjęciach powyżej.

Biuro Techniczne Ekotech Sp. j. ß ul. Fabianowska 126 ß 62-064 Plewiska k/Poznania ß tel./fax (061) 651 69 60, 651 77 04 ß www.bateriepresto.com

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA