Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

To był mały gościnny w.c. Zdanie celowo zostało skonstruowane w czasie przeszłym, bo obecnie jest to wygodna łazienka z programem kąpielowym.

REKLAMA

To był mały gościnny w.c. Zdanie celowo zostało skonstruowane w czasie przeszłym, bo obecnie jest to wygodna łazienka z programem kąpielowym.

Podstawowym założeniem projektowym była zmiana miejsca wejścia do łazienki. To zaś pociągnęło za sobą całą lawinę zmian: kształtu przestrzeni, jej wielkości, a poniekąd także funkcji. Bo teraz nie jest to już tylko mały w.c., ale wygodna łazienka z programem kąpielowym.

Te przeobrażenia są wynikiem... niezadowolenia właścicieli. Mieli oni poważne zastrzeżenia do usytuowania gościnnej toalety - wejście do niej prowadziło bezpośrednio z salonu, co nie było ani eleganckie, ani funkcjonalne. Architekci - aby to zmienić - przedłużyli ścianę pomieszczenia graniczącego z salonem i lekko ją wygięli. Dzięki temu zabiegowi wnętrze znacznie powiększyło swoje gabaryty, ma zdecydowanie ciekawszy kształt, a wejście do łazienki zostało przesunięte w strefę holu. Ścianka z luksferów przedłuża łuk wygiętej ściany łazienki i \"odsuwa\" to wejście jeszcze dalej od salonu.

Szerokie pasy mozaiki przecinające podłogę łazienki poszerzają przestrzeń, zaś te wspinające się na ściany wyciągają ją. Są też niezwykłym elementem dekoracyjnym - połyskliwe kostki w zależności od kąta patrzenia delikatnie zmieniają kolor. Bez względu na to, czy są błękitne jak pogodne niebo, czy lekko poszarzałe, skutecznie rozbijają popielate płyty gresu.

Dzięki powiększeniu pomieszczenia możliwe było wstawienie obszernej kabiny prysznicowej (90x90 cm), w której zamontowano także panel natryskowy. Pewnie dlatego, że jest to łazienka dla gości, zdecydowano się na kabinę ze szkłem strukturalnym, które zapewnia zdecydowanie więcej intymności niż szkło transparentne i łatwiej je utrzymać w czystości.

Uwagi warte jest konsekwentne operowanie nie tylko kolorem, ale także materialem. Bo np. jeśli pojawia się stal, to w większości jest ona \"zmiękczona\" matem, satyną. Taka jest między innymi bateria nad umywalką, osłona syfonu umywalki, profile kabiny, przycisk podtynkowej spłuczki.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA