Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Największy polski producent baterii Armatura Kraków, 14 września br. otworzył nową fabrykę. Inwestycja trwająca przez trzy lata objęła m.in. modernizację i budowę nowych obiektów, odnowienie parku maszynowego, co kosztowało firmę ponad 45 mln zł. Jest to jedna z największych inwestycji branżowych na przestrzeni kilkunastu lat w Polsce.
Do nowych obiektów Armatura przeniosła większość produkcji, poza odlewnią, która po zamontowaniu nowoczesnego urządzenia odlewniczego ruszyjeszcze w tym roku.
Modernizacja procesu technologicznego umożliwiła wyprodukowanie w czerwcu 2006 r. ponad 142 tys. baterii, tj. o ponad 40% więcej niż w szczytowych miesiącach roku 2005. Po ośmiu miesiącach 2006 r. spółka uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości około 84 mln zł. W porównaniu z rokiem poprzednim oznacza to wzrost o ponad 40%. W nowych zakładach zatrudniono kilkudziesięciu nowych pracowników, co zauwa-żył na uroczystości otwarcia prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, doceniając wkład Armatury w rozwój miasta i regionu. Jednak korzyści są obustronne. Armatura swój nowy wizerunek buduje czerpiąc z tradycji i historii Krakowa oraz Małopolski, co podkreśla hasło promocyjne nowej fabryki i produkcji – „Nowa Armatura w Starym Krakowie”   

HISTORIA ARMATURY KRAKÓW
Łagiewnicka Fabryka Armatury powstała w 1922 roku. Od 1949 roku obowiązywała nowa nazwa firmy Krakowska Fabryka Armatur Przedsiębiorstwo Państwowe Wyodrębnione. W 1952 zostały wykonane pierwsze odlewy ze stopu aluminiowego, a za początek funkcjonowania nowej fabryki można uznać 3 marca 1956 r. kiedy utworzone zostało przedsiębiorstwo pod nazwą Krakowskie Zakłady Odlewnicze, które klika lat później zostały połączone z KFA i otrzymały nazwę Krakowskie Zakłady Armatur. Zakład został sprywatyzowany w 1999 r., a od początku lipca 2005 r. spółka stosuje oficjalną nazwę Armatura Kraków SA.

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA