Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Prezentacja firmy Clage

REKLAMA

Clage, wiodący niemiecki producent innowacyjnych urządzeń do podgrzewania wody zaprezentował szereg nowości na targach Aqua-San w Poznaniu. Wzrost kosztów energii oraz większe oczekiwania użytkownika co do komfortu, wzornictwa i prostej obsługi zostały potraktowane przez firmę Clage jako wyzwanie.
ODPOWIEDZIĄ jest nowa generacja podgrzewaczy sterowanych elektronicznie. Elektronika nie tylko daje więcej komfortu, ale jest przede wszystkim odpowiedzialna za wymierne oszczędności energii i wody. Elektroniczne komponenty sterujące są mniej zawodne od mechanicznych, dają łatwą możliwość aktualizacji funkcji sterujących podgrzewaczem.
Nowa generacja podgrzewaczy Clage „DSX Servotronic MPS®”, „DEX Electronic MPS®” oraz „DBX  Basitronic®” jest odpowiedzią na aktualne potrzeby użytkownika. Nowością w podgrzewaczu DSX jest podświetlany wielofunkcyjny wyświetlacz LCD, którego kolor zmienia się w zależności od wybranej temperatury wody. Nowoczesny panel sterujący umożliwia wybranie właściwego programu w zależności od zapotrzebowania (cztery przyciski programowe). Ponadto informuje on o parametrach podgrzewacza, takich jak zużycie energii, koszty eksploatacji (dzienne, tygodniowe, miesięczne i roczne) oraz o nastawieniach zabezpieczeń (np. przeciwpoparzeniowych). Jest jednocześnie panelem diagnostycznym dla serwisu. Zastosowanie podgrzewacza Clage DSX w miejsce podgrzewacza hydraulicznego tej samej mocy daje roczne oszczędności do 360 zł (na podst. danych Clage GmbH, Zakładów Energetycznych Enea i Zakładów Wodociągowych Aquanet; stan na 01.2006).
Dzięki połączeniu inteligentnej elektroniki z dynamiczną regulacją przepływu wody „Servotronic®”, podgrzewacz automatycznie dobiera optymalny przepływ wody, zawsze gwarantując zadaną temperaturę oraz maksymalną oszczędność. TTC to zespół ceramicznych czujników informujących elektronikę o temperaturze wody dolotowej oraz korygujących ewentualne odchylenia temperatury, np. na skutek spadku napięcia w sieci zasilającej.
Podgrzewacze „DSX Servotronic MPS®” i „DEX Electronic MPS®” posiadają programowaną moc przyłączeniową. Przy pierwszym uruchomieniu, w zależności od posiadanego przyłącza prądu, system MPS® pozwala wybrać moc podgrzewacza: 18, 21, 24 lub 27 kW. Zapewnia to zawsze łatwy dobór mocy podgrzewacza do istniejącej instalacji. Zastosowanie elementów ze stali szlachetnej w połączeniu z inteligentną elektroniką gwarantuje odporność na twardą wodę (kamień kotłowy).
Wszystkie produkty Clage posiadają bezszumową konstrukcję kanałów wodnych. Cicha praca oraz niewielkie straty ciśnienia to atuty takiej konstrukcji. Ewentualnie skraplająca się para wewnątrz obudowy podgrzewacza jest odprowadzana specjalnymi kanałami typu labirynt. Takie rozwiązanie zapewnia wysoką klasę ochrony (IP25) oraz umożliwia odprowadzenie skroplonej pary zbierającej się wewnątrz obudowy. Płaska konstrukcja obudowy i atrakcyjne, zawsze aktualne wzornictwo pięknie harmonizują z wyposażeniem nowoczesnej łazienki.
Serię DSX i DEX uzupełniają dalsze modele podgrzewaczy elektronicznych: DBX, CBX i MDX o mocach od 3,5 do 27 kW oraz armatura Clago optymalnie dobrana do produktów Clage.
Karol Kamiński

Clage Polska Sp. z o.o  < ul. Wichrowa 4 < 60-449 Poznań < tel. (061) 84 99 408 < fax (061) 84 99 409 < www.clage.pl

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA