Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Spółka Ceramika Paradyż rozbuduje swój zakład produkcyjny w Opocznie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE). Wartość inwestycji ma wynieść 25 mln zł.
Zatrudnienie w zakładzie zostanie zwiększone o kolejnych 30 osób. To już czwarte zezwolenie dla Grupy Paradyż na działalność w łódzkiej strefie.
Ceramika Paradyż zamierza wybudować na terenie obecnego zakładu w Opocznie nowe obiekty oraz wyposażyć je w maszyny i urządzenia. Planowane jest także rozszerzenie infrastruktury zakładu oraz wyposażenie w nowe maszyny części istniejącej już fabryki. Według inwestora, ma to pozwolić firmie na produkcję nowych, dotąd nie wytwarzanych wyrobów. Planowana inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2012 roku. Zakład po rozbudowie ma zatrudniać ponad 400 osób.
Na potrzeby tej inwestycji oraz Polskiej Grupy Farmaceutycznej, która zamierza stworzyć swoje centrum BPO w Łodzi, w styczniu Rada Ministrów zdecydowała o przyłączeniu nowych terenów o powierzchni ponad 20,6 ha do ŁSSE. Po tych zmianach obszar strefy wzrósł do ponad 1182 ha.
Ceramika Paradyż jest trzecim inwestorem, który otrzymał zezwolenie w tym roku; w ubiegłym roku ŁSSE wydała ich 20.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA