Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Domino to nowa, właśnie wprowadzana na rynek, marka płytek Ceramiki Tubądzin. Firma zamierza nią zdobyć mniej zamożnych klientów. 
Większość polskich producentów płytek ceramicznych wytwarzane przez siebie wyroby zarówno te tanie, jak i drogie sprzedaje pod jedną marką. Jedna marka obejmuje także płytki rektyfikowane czy też mozaiki. Tymczasem Ceramika Tubądzin przyjęła inną strategię i stworzyła kompleksową ofertę tanich płytek pod nową marką.
– Znaleźliśmy lukę na rynku i postanowiliśmy ją wykorzystać – mówi Andrzej Ramel, brand manager marki Domino. – Przeprowadzone badania marketingowe  potwierdziły nasze wcześniejsze spostrzeżenia. Na rynku brakuje kolekcji tanich, dobrych jakościowo płytek, z których mogliby skorzystać klienci z mniej zasobnym portfelem. Naszą odpowiedzią na tę potrzebę rynku jest właśnie marka Domino. Uważamy, że będzie ona atrakcyjną propozycją dla wszystkich, którzy cenią wysoką jakość, ale dla których ważna jest także cena.
W nowej strategii Ceramika Tubądzin kierowała się segmentacją rynku.
Pierwsze badania, które zrobiliśmy trzy lata temu, wyróżniły cztery podstawowe grupy klientów płytek – mówi Andrzej Ramel. – Wśród nich znalazł się także tzw. segment cenowy, do którego zaliczona została pokaźna grupa klientów, którzy przy wyborze płytek kierują się w pierwszej kolejności ich niską ceną. Badania dokładnie pokazały nam, co jest ważne dla klientów z tego segmentu. To co nas zaskoczyło to fakt, że cena jest dla nich pierwszym, ale nie jedynym, kryterium wyboru produktu. Drugim czynnikiem okazał się kolor. Respondenci wskazywali także na dobrą jakość płytek oraz markę.
Nowa marka składa się z 24 kolekcji o różnorodnej stylistyce i bogatej kolorystyce. Wyroby inspirowane są rysunkiem naturalnego kamienia lub nawiązują ornamentyką do klasycznych wzorów. Kolekcje wzbogacają różnorodne dekoracje – dekory ścienne, listwy oraz profile. Płytki są niedrogie (płytki ścienne kosztują od około 25 do 35 zł, podłogowe od 39 do 42 zł brutto), dostępne w różnych formatach.                  
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA