Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Bisk znowu zaskakuje świeżym wzornictwem i technologią. Nie zważając na pewne ostudzenie rynku budowlanego i dekoracji wnętrz w ostatnich latach, firma Bisk podjęła się realizacji odważnego projektu w unikalnej technologii. Prezentacja jego wyników na rynku nastąpi na początku lipca br.

Lider w produkcji galanterii łazienkowej, firma Bisk S.A. z Piaseczna, od lat jest w czołówce firm europejskich w zakresie ekspansywności i nowych uruchomień. Co roku 2-3 nowe kolekcje akcesoriów łazienkowych zdobywają uznanie klientów. Firma z Piaseczna nie tylko podąża za europejskimi trendami, ale w dużej mierze także sama je kreuje.

Na początku 2004 r. firma uzyskała tytuł \"Łazienka - Wybór Roku 2004\" za kolekcję akcesoriów łazienkowych Virginia. Kolekcja ta nie tylko cieszy oko współczesnym wzornictwem. Zastosowane do jej produkcji trudne spawanie i powłoka z drapanego niklu wnoszą również wiele nowego w świat łazienki, a wszystko - tradycyjnie już w Bisku - za niewygórowaną cenę. Seria akcesoriów Virginia wykonana jest ze znalu i mosiądzu, pokrytych drapanym niklem imitującym stal nierdzewną. Całość zabezpieczono specjalną powłoką lakieru.

Jednak najnowsze osiągnięcie firmy, kolekcja akcesoriów łazienkowych Athena, wykracza poza ramy designu. Unikalne wzornictwo osiągnięto przy pomocy wyrafinowanej technologii.

Wszystko zaczęło się od badania rynku. Wykazało ono duże zapotrzebowanie konsumentów w wielu krajach na solidną plastikową gamę akcesoriów łazienkowych, ale w nowoczesnym wzornictwie. Już pierwsze szkice znanego designera, współpracującego od lat z firmą, Tomasza Rudkiewicza ze studia NC Art, wskazywały na konieczność zastosowania do produkcji takiej nowej linii akcesoriów technologii wtrysku tworzywa z gazem w celu osiągnięcia zamierzonego efektu. W związku z tym podjęto trudną i kosztowną decyzję odnośnie kontynuacji prac designerskich wraz ze zdobywaniem niezbędnej wiedzy produkcyjnej dla wdrożenia nowej technologii.

Polega ona na wprowadzeniu pod wysokim ciśnieniem azotu do wnętrza niewystudzonego jeszcze detalu w trakcie formowania go w formie wtryskowej. Umożliwia to prawidłowe wypełnienie formy przez tworzywo i wykonanie detalu o właściwej jakości. W naszym bezpośrednim otoczeniu znajduje się wiele elementów wykonanych w technologii wtrysku z azotem: od podłokietników samochodowych, po obudowy telewizorów. Teraz, za sprawą firmy Bisk, przyszedł czas również na akcesoria łazienkowe.

Efekt podjętych przez firmę działań zadowolił zarówno projektantów, konstruktorów, jak i potencjalnych klientów. Uzyskano formy i fakturę sugerującą ceramikę, przy zachowaniu wszystkich właściwości niedostępnych temu surowcowi: ostrość krawędzi, lekkość, dowolne kształtowanie barw, wytrzymałość i ciepło. I co równie ważne, cena produktu plasuje go w kategorii niedostępnej dla wyrobów nieplastikowych.

Firma Bisk udowodniła raz jeszcze, że niełatwą rolę lidera można przekuć w sukces sięgając po nowe rozwiązania i odważnie inwestując w nowe technologie.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA