Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Autorem tegorocznego logo Międzynarodowych Targów Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek Cersaie jest amerykański projektant, Hani Rashid. 22 edycja tych targów w bieżącym roku odbędzie się w dniach 28 września-3 października w Bolonii. Cersaie to jedna z najważniejszych europejskich imprez branży płytek ceramicznych oraz wyposażenia łazienek.

Hani Rashid jest piątym projektantem, który opracował logo bolońskich targów. W poprzednich latach autorami logo promującego imprezę byli: Ettore Sottsass (2000 r.), Alessandro Mendini (2001 r.), Massimo Iosa Ghini (2002 r.), Denis Santachiara (2003 r.).

W projekcie Hani Rashida płytki ceramiczne zostały potraktowane jako most łączący doskonałość materiałów stworzonych przez naturę z pracą człowieka. To także symbol współistnienia rzeczywistej przestrzeni natury i wirtualnej przestrzeni architektury.

- Architektura, sztuka oraz wzornictwo przemysłowe są formami dialogu z naturą, jej dynamicznymi i jednocześnie chaotycznymi siłami - mówi Hani Rashid.

Dodaje, że nieustanny wysiłek wyobrażania, projektowania i tworzenia jest drogą w celu osiągnięcia trwałego piękna - wewnątrz określonych granic - charakterystycznego dla materiałów stworzonych przez naturę.

Hani Rashid po ukończeniu Akademii Sztuki w Cranbrook w 1985 r. z powodzeniem zajmował się realizacją różnych projektów. Współpraca z projektantką Lise Anne Couture zaowocowała śmiałymi pracami, wśród których znalazły się projekty rezydencji i plany urbanistyczne. Wśród jego najnowszych projektów znajduje się komputerowy plan środowiskowy dla New York Stock Exchange i towarzyszący mu \"Theater of Oprerations\".

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA