Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Olsztyńskie Fabryki Mebli z Działdowa wprowadzają w maju do oferty dwie całkowicie nowe serie mebli łazienkowych: Mono i Atlantis. Twórcą obu serii jest Piotr Sewastianik, znany ze swoich wcześniejszych kreacji dla innych firm, m.in. łomżyńskiego Devo.

Zdaniem projektanta nowych mebli oraz przedstawicieli producenta obie serie skierowane są do innego klienta. Charakter serii Mono w dużym zakresie oddaje sama jej nazwa - stworzono ją w duchu współczesnego minimalizmu z myślą o kliencie oczekującym klasycznych i funkcjonalnych mebli dostępnych w przystępnej cenie. W wykończeniu tych mebli widoczna jest tendencja do odejścia od klasycznej bieli; jej miejsce zajął m.in. nowy kolor - mleczny dąb. O ostatecznej formie mebli zadecydowało celowe zastosowanie elementów z aluminium (uchwyty, okucia) i ciemnego szkła (blaty). Uwagę zwracają elementy oświetlenia zastosowane w tej serii.

Z kolei meble Atlantis mają zainteresować koneserów pragnących aranżować przestrzenie swych łazienek w nowy, niebanalny sposób. Przekonuje o tym niecodzienna forma, którą nadano poszczególnym elementom serii.

- W kolekcji Atlantis zawarta jest dwoistość idei - mówi projektant mebli Piotr Sewastianik. - Z jednej strony klasycznym słupkom nadałem pionowe formy żaglowe o niemal czystej formie. Listwy uchwytowe osadzone w krawędzi korpusu pozwoliły na wyeliminowanie uchwytów. To rozwiązanie podkreśla rysunek frontów. Natomiast szafki poziome mają formę prostopadłościennych brył i stanowią kontrast dla elementów żaglowych. Dostępne będą w różnych wersjach kolorystycznych w zestawieniu ze szklanymi blatami.

Kartą przetargową nowych mebli projektu Piotra Sewastianika ma być ich wieloelementowość. Wprowadzenie do oferty wszystkich elementów serii producent uzależnia od powodzenia rynkowego mebli już obecnych na rynku. Przypatrywać się będzie zwłaszcza reakcjom klientów na meble Mono. Wybrane pozycje obu serii mebli zostały zaprezentowane szerszemu gronu odbiorców podczas marcowych targów w Ostródzie.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA