Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Polskie Zrzeszenie Płytkarzy rozpoczęło trzy nowe szkolenia skierowane do branży budowlanej. Projekty w 80% dofinansowywane są ze środków Unii Europejskiej i realizowane pod nadzorem Polskiej Agencji Przedsiębiorczości.
Nowe kwalifikacje można zdobyć w następujących programach: „Szkolenie mistrzowskie rzemieślników z zakresu nowoczesnych systemów izolacyjnych” przygotowuje do egzaminu czeladniczego mistrzowskiego w zawodzie monter izolacji budowlanych. Szkolenie „Mistrz Glazurnik gwarancją wysokiej jakości usług” przygotowuje do egzaminu czeladniczego i mistrzowskiego w zawodzie monter izolacji budowlanych, natomiast szkolenie „Profesjonalne doradztwo warunkiem skutecznej sprzedaży” przygotowuje do egzaminu na tytuł robotnika wykwalifikowanego i mistrza w zawodzie sprzedawca.
Programy szkoleń przygotowywane są w oparciu o standardy egzaminacyjne i obejmują zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Wszystkie wymienione kursy odbywają się w systemie weekendowym.  

Dorota Wakulak, sekretarz Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy
W ostatnim kwartale ub.r. rozpoczęliśmy projekty szkoleń dla pracowników małych i średnich przedsiębiorstw. Przewidujemy, że weźmie w nich udział blisko 1300 osób. Średni koszt takiego kursu odbywającego się przez 35 godzin to ok. 200 zł. Efektem szkoleń jest przygotowanie do egzaminu państwowego w wykonywanym zawodzie. Nauczeni doświadczeniami nie organizowaliśmy oddzielnych zajęć dla czeladnika i mistrza – wprowadziliśmy jeden rodzaj kursu dla wszystkich. Dzięki temu każdy uczestnik może zadecydować po kursie do którego egzaminu przystąpi. Taka możliwość nadarza się bezpośrednio po szkoleniu, na warunkach korzystnie wynegocjowanych przez PZP.  Zajęcia dla przyszłych czeladników i mistrzów prowadzi wykwalifikowana kadra: nauczyciele szkół technicznych, mistrzowie w swoich zawodach, prawnicy, ekonomiści, a także pracownicy różnych instytucji związanych z budownictwem. Wszelkie informacje na temat projektów można uzyskać na stronach internetowych naszego zrzeszenia, w ogłoszeniach lokalnej prasy i ulotkach, a przede wszystkim u koordynatorów regionalnych odpowiedzialnych za rekrutację i organizację szkoleń w poszczególnych województwach.

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA