Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Tegoroczne targi ISH były kolejną okazją do zapoznania się z całościową ofertą firmy McAlpine, jednego z czołowych europejskich i światowych producentów sanitarnych systemów instalacyjnych. Licząca już ponad 100 lat szkocka firma na pierwszym miejscu stawia innowacyjność technologiczną i konstrukcyjną, znajdującą wyraz w systematycznym wprowadzaniu na rynekĘ całkowicie nowych urządzeń i kompletnych systemów. Całościowa oferta firmy dostępna jest także na polskim rynku, dzięki aktywności firmy McAlpine Polska.

Główną część targowej prezentacji firmy McAlpine we Frankfurcie zajmowały systemy odpływowo-przelewowe, które stały się jedną z jej specjalności. Wszystkie zaprezentowane produkty to efekt wieloletniej pracy ukierunkowanej na poszukiwanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych (już w 1957 roku McAlpine zaprezentowało pierwszy syfon z tworzywa sztucznego), dzięki którym finalny odbiorca ma pewność zakupu systemów najwyższej jakości.
Wyroby sygnowane logo McAlpine można nabyć w ponad 70 krajach na wszystkich kontynentach, w tym także w Polsce. Ambicją firmy McAlpine Polska stało się coroczne wprowadzanie do oferty nowych produktów, równolegle z wdrażaniem ich przez producenta w Szkocji. Pozwala to na tworzenie wewnętrznie komplementarnej oferty, która w optymalny sposób zaspokaja potrzeby najszerszego grona odbiorców.
- Sprzedaż wyrobów marki McAlpine w Polsce systematycznie wzrasta - deklaruje Marek Siembor, współwłaściciel firmy McAlpine Polska. - Szczególnie cenimy sobie uznanie, jakim darzą nasze systemy instalatorzy, czyli odbiorcy, którzy mają największą świadomość w zakresie tego, co tak naprawdę stanowi o najwyższej jakości w dziedzinie systemów odpływowych. Jednym z fundamentów naszego sukcesu jest system logistyczny. W konkurencyjnie krótkim czasie jesteśmy w stanie reagować na zamówienia zgłaszane przez naszych klientów.
Na frankfurckim stoisku firmy McAlpine uwagę gości tradycyjnie już zwracała bardzo bogata oferta syfonów różnych typów (poprzez wannowe, brodzikowe, umywalkowe aż po kuchenne), w przypadku których firma wypracowała ekstremalnie wysoki poziom techniczny, technologiczny, a także użytkowy.
- Praktycznie nie znamy pojęcia ăreklamacjaÓ; nawet jeśli zdarza się odosobniony przypadek, że klient zgłasza zastrzeżenia co do dostarczonego mu produktu, zwykle odnosi się to np. do braku drobnego elementu od kompletu. Oczywiście w takim przypadku wymieniamy cały produkt na nowy - dodaje Marek Siembor. - Jeśli chodzi o technologię praktycznie każdy nasz produkt jest bez zarzutu.
Niezaprzeczalnym walorem opisywanych systemów jest ich przyjazność dla użytkownika. Poszczególne elementy syfonów można skręcać ręcznie, przy użyciu minimalnych sił. Wszelkie połączenia pozostają przy tym absolutnie szczelne, zaś ewentualne rozkręcenie elementów syfonów (np. w celu wyczyszczenia) jest równie łatwe dzień, jak i lata po jego zamontowaniu. Wspomniane walory swoich syfonów firma osiągnęła dzięki rygorystycznym reżimom technologicznym oraz specjalnym twardym uszczelnieniom pomiędzy poszczególnymi elementami syfonów.
Prócz klasycznych syfonów wykonanych z tworzyw sztucznych firma McAlpine zaprezentowała również dekoracyjne syfony wykonane z mosiądzu. Te bardzo starannie wykonane systemy odpływowe, zachowując najlepsze cechy techniczno-użytkowe syfonów spod znaku McAlpine, odznaczają się bardzo eleganckim wyglądem, dzięki któremu można je stosować jako elementy dekoracyjne łazienek.
Na targach nie mogło zabraknąć produktów, których wytwarzanie firma McAlpine dopracowała do perfekcji. Chodzi tu o dotykowe zamknięcia odpływów syfonów typu click-clack. Funkcjonują one lekko i niezawodnie przez długie lata, odznaczając się przy tym solidnością oraz eleganckim, ponadczasowym wzornictwem. Podobnie jak w przypadku innych produktów marki McAlpine sekret ich długowieczności tkwi w starannej produkcji i doborze wysokiej jakości materiałów uszczelniających. Walory zamknięć typu click-clack są nieocenione; przekonać się mogą o nich np. osoby pragnące kąpać dzieci w głębokich brodzikach prysznicowych Đ trudno sobie wyobrazić prostsze i bezpieczniejsze zamknięcie wypływu wody. Co więcej, firma McAlpine jako jedyna proponuje syfony typuclick-clack z możliwością czyszczenia od góry. To genialne w swej prostocie rozwiązanie to nie tylko wielka łatwość obsługi, ale również możliwość wyeliminowania otworów rewizyjnych w obudowach wanien i brodzików.
Oprócz tego na targach ISH zaprezentowano dziesiątki modeli syfonów z automatycznym korkiem, które poza wygodą eksploatacyjną i niezawodnością cechują się też wysoką estetyką.
O jakości produktów firmy McAlpine oraz zaawansowaniu technologii ich wytwarzania przekonuje ich wygląd. Jednym z przykładów są systemy kanalizacji wewnętrznej wykonane z polipropylenu o niespotykanej wśród konkurencji gładkości ścianek, przywodzącej na myśl ABS. Cecha ta, poza niewątpliwą estetyką systemu, skutecznie wspomaga naturalny przepływ wszelkich mediów transportowanych przez rury i kształtki kanalizacyjne.
Bogatą ofertę w zakresie systemów odpływowo-przelewowych uzupełniły akcesoria łazienkowo-kuchenne, z których wytwarzania firma McAlpine znana jest od wielu lat. Chodzi tu o ekskluzywne dozowniki mydła i płynu do mycia naczyń, które dodadzą klasy każdej łazience i kuchni. Cechy właściwe tym wyrobom to niezmiennie bardzo wysoka jakość i trwałość (wykonane z litego mosiądzu), doskonałe, minimalistyczne wzornictwo oraz łatwość i higiena użytkowania (teflonowe wkładki zmniejszające tarcie). Dozowniki oferowane są nie tylko w wykończeniu chromowanym, ale także w satynie, stali zczotkowanej oraz antycznym brązie. Tę bogatą ofertę uzupełniają dozowniki przenośne, które można ustawiać w każdym, wybranym przez użytkownika miejscu.
W tym roku we Frankfurcie zadebiutowała całkowicie nowa propozycja firmy McAlpine, która może na trwale zmienić oblicze publicznych toalet.
Chodzi tu o urządzenie WhiffAway, które zwalnia z konieczności spłukiwania pisuarów (na zdjęciu obok). W odróżnieniu od innych tego typu rozwiązań na rynku, sekret działania nie tkwi w materiale bądź wykończeniu samego pisuaru, lecz opiera się na specjalnej konstrukcji wymiennego (co 10-13 tygodni) wkładu umieszczanego w otworze odpływowym. Wkład ten zawiera specjalny środek chemiczny, który załatwia wszelkie sprawy związane z zapewnieniem wymaganej czystości i higieny pisuaru. W warunkach brytyjskich zastosowanie tego rozwiązania przyczynia się do rocznych oszczędności na wodzie i opłatach za kanalizację rzędu aż 250 funtów. Równie ważne z punktu widzenia użytkowników są łatwość obsługi, wyeliminowanie rdzawych i wapiennych nalotów na ceramice oraz unikanie zalania pomieszczeń, w których zamontowane są pisuary.
Ostatni rok jest szczególnie ważny dla firmy McAlpine. W tym czasie doprowadziła ona do przejęcia Mountain Plumbing Products - znanego amerykańskiego producenta baterii kuchennych oraz systemów odpływowych. W związku z tym na frankfurckim stoisku McAlpine nie mogło zabraknąć przyciągającej uwagę reprezentacji wyrobów firmy zza oceanu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się praktycznie nieznane na Starym Kontynencie baterie stosowane wyłącznie do wody pitnej, współpracujące z bardzo dokładnymi filtrami, dzięki którym ich użytkownicy mają możność delektowania się krystalicznie czystą wodą praktycznie w nieograniczonych ilościach.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA