Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Premiery łazienkowej wystawy na mediolańskim MCE

REKLAMA

Mediolan to nie tylko europejska stolica mody. Branża wyposażenia łazienek także ma tu swoje święto - targi Expobagno. Co prawda nie jest to wystawa tej rangi co Cersaie w Bolonii, zarówno pod względem liczby prezentujących się tu firm, jak też ilości nowości, ale z pewnością warta jest uwagi. Tym bardziej, iż w tym roku prezentujące się tu firmy przygotowały ciekawe premiery. Wybraliśmy naszym zdaniem najciekawsze z nich.Elegancja i wytworność to najważniejsze cechy umywalki \"Grandangolo\", najnowszej propozycji  firmy Hatria. Swoją wyjątkowość zawdzięcza ona dynamicznej, zbudowanej na planie prostokąta formie łagodzonej delikatnym łukiem wnętrza. Umywalka dostępna jest w rozmiarach: 130x50, 75x50 i 50x50 cm.  Projekt: Adalberto Dal Lago.


 


 
Bateria \"Lavabo  Elys\" (prod. Paffoni) dowodzi, że ostre krawędzie także mogą być subtelne. Deliktaność formy dodatkowo pokreśla łagodna linia uchwytu.

 

\"Alien\" (prod. Art Design) to bateria, która przede wszystkim prowokuje. Nie pozwala pozostać obojętnym wobec jej nowatorskich i \"niepokojących\" kształtów. Rzuca wyzwanie tradycyjnej armaturze nie tylko formą, ale też \"przeczącym prawu grawitacji\" sposobem wypływu wody. Dawno nie było tak nowatorskiego i  udanego projektu, co zresztą doceniło jury tegorocznego konkursu Comfort & Design przyznając baterii nagrodę.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak pokazuje przykład najnowszej propozycji F.lli Fratini moda na retro w wersji modern jest wciąż żywa. Bateria ăDeliziaÓ występuje także w wersji ăkrótszejÓ, do montażu na umywalce.


*****

Kolorowa kąpiel w deszczu to moda, za którą podąża coraz więcej producentów natrysków. System prysznicowy ăComfortÓ (prod. Almar) daje możliwość wyboru kąpieli we wszystkich kolorach tęczy. Dzięki elektronicznemu panelowi sterującemu kąpiący się może sam ăzdefiniowaćÓ swój ulubiony kolor kąpieli.


*****

Kolekcja ăUrbiÓ to efekt współpracy firmy Roca z Carlo Urbinatim. W jej efekcie powstało osiem umywalek, które bez wahania można nazwać sztuką użytkową najwyższych lotów. Ta seria to duży krok w designie ceramiki, nawet tak znaczącego producenta jakim jest Roca.


*****

ăAirbladeÓ to nowa jakość toaletowej suszarki do rąk. Prócz wysokich parametrów efektywności suszenia urządzenie zwraca uwagę nowatorską i elegancką formą. Pewnie właśnie dzięki połączeniu funkcji i dobrego designu produkt uzyskał nagrodę Comfort & Design. Cieszy fakt, że dobry design coraz częsciej wkracza także do publicznych łazienek. (prod. Dyson)


*****

PRZYGOTOWAŁ: MARIUSZ NIEŚCIOR

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA