Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Z początkiem czerwca br. produkcję gresu szkliwionego rozpocznie w Końskich polsko-włoska firma StarGres Sp. z o.o. Spółka należy do grupy, w skład której wchodzą: Cer-rol (producent płytek ściennych), Ceramika Końskie (producent płytek ściennych i biskwitu) oraz nowy zakład StarDust, który od kwietnia będzie wytwarzał granulat do produkcji ceramicznych płytek gresowych.

Udziałowcami spółki StarGres, oprócz polskich właścicieli wyżej wymienionych firm, są właściciele grupy firm włoskich mających udziały w Cer-rolu i Ceramice Końskie.

Nowa fabryka produkować będzie gres szkliwiony mrozoodporny w formacie 33,3x33,3 cm, o grubości 8 mm i nasiąkliwości wodnej <0,4%. Płytki i dekoracje produkowane będą zarówno jako własne kolekcje pod marką StarGres, jak również jako uzupełnienie kolekcji płytek ceramicznych Ceramiki Końskie i Cer-rolu. Pierwsze wzory płytek pokazano już na tegorocznej Budmie, ostateczny kształt oferty StarGres ma zostać ustalony w najbliższym czasie.

Linie produkcyjne w zakładzie o powierzchni 20 tys. m2 wybudowano w oparciu o najnowocześniejszą technologię i urządzenia włoskie, włącznie z automatycznym sortowaniem. W pierwszym etapie halę produkcyjną wyposażono w jedną linię szlifierską, jedną prasę i piec do wypału płytek. Docelowo planowane jest wyposażenie zakładu w cztery prasy i linie szlifierskie oraz trzy piece. Wedle przewidywań zarządu spółki w pierwszym okresie działalności możliwości produkcyjne zakładu wyniosą około 2,2 mln m2 rocznie, a docelowo wynieść mają ok. 7 mln m2 na rok. W spółce zatrudnienie znajdzie ok. 30 osób.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA