Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Właściciele domu, w którym znajduje się ta łazienka do swojej wyłącznej dyspozycji mają całe piętro domu. Mogą tu wypoczywać nie tylko w  przestronnej sypialni, w której z łóżkiem sąsiaduje bezpośrednio zabudowana drewnem wanna. Na piętrze znalazło się również miejsce na toalety, sanitariaty, garderobę, saunę, a nawet salkę fitness.

- Jaka była koncepcja aranżacji tej łazienki, główna idea projektowa?
Arch. Katarzyna Mikulska-Sękalska: Główna ideą było stworzenie pokoju kąpielowego z otwartą przestrzenią i widoczną wanną, która – oprócz tego, że służy oczywiście celom kąpielowym i relaksacyjnym – jest także dekoracyjnym meblem wykonanym z drewna teakowego. Ważnym elementem wystroju tej łazienki są również inne naturalne elementy dekoracyjne –  kamienna ściana w tle, żywe rośliny posadzone tuż przy wannie i duży roślinny motyw dekoracyjny w postaci fototapety przedstawiającej kwiat orchidei. Ta łazienka miała być trochę takim SPA w domu.

- Przestrzeń łazienkowa w przypadku tego projektu nie jest jednolita. Jak została ona podzielona i zaaranżowana?
Przestrzeń łazienkowa składa się wanny od strony sypialni, za nią, za kamienną ścianką działową  – gdy pokona się kilka stopni – wchodzi się do wydzielonej strefy, w której znajduje się kabina prysznicowa oraz część toaletowa z umywalkami – po lewej stronie wanny część łazienkowa „męska”, po prawej stronie część łazienkowa „damska”. Po środku, za wanną i prysznicem,  pomiędzy toaletami, w oddzielnym pomieszczeniu za drzwiami kryje się zamykane w.c. z sanitariatami.

- Dlaczego została właśnie tak podzielona? Czy taki podział to konsekwencja wymogów konstrukcyjnych budynku, czy może celowych zamierzeń projektowych?
Taki podział to mój pomysł. Chciałam cały dom podzielić na trzy części. Na parterze znalazła się część dzienna – z salonem, kuchnią i jadalnią. Półpiętro to królestwo dzieci – tu znajdują się ich pokoje i dziecięca łazienka, drugie piętro to strefa przeznaczona dla gości. A piętro pierwsze to obszerna część prywatna dwojga właścicieli. Tu właśnie znalazła się sypialnia z otwartą łazienką i dużą garderobą. Na tej przestrzeni wygospodarowane zostało również miejsce na saunę oraz miejsce do ćwiczeń.

- Na zdjęciach widoczna jest również różnica poziomów – z sypialni do strefy z prysznicem, umywalkami i sanitariatami prowadzi kilka schodków – to zabieg celowy?
Schody do wanny to zabieg celowy. W ich zabudowie umieściliśmy wszystkie niezbędne podłączenia hydrauliczne.

Rozmawiała: ANNA RADUCHA-ROMANOWICZ
Projekt: KATARZYNA MIKULSKA-SĘKALSKA
PRACOWNIA ARRANGE
www.arrange.pl
Zdjęcia:BARTOSZ JAROSZ

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA