Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

To wnętrze czyta się przez kolor. Ciepłe barwy słońca, w które je ubrano sprawiają, że niezależnie od pory roku niezmiennie panuje tu klimat upalnego lata.

W podpiwniczeniu, tuż pod podłogą swego mieszkania na jednym z warszawskich osiedli, młodzi właściciele postanowili zaaranżować przestrzeń, w której będą mogli zrealizować swoje własne \"kaprysy\". Pan domu postanowił tu urządzić luksusowe kino domowe. Zacisze, w którym można odpocząć w samotności bądź w gronie znajomych. Marzeniem pani domu było zaś posiadanie salonu kąpielowego. W jej zamierzeniu miało być to prywatne miejsce relaksu i wyciszenia, przywołujące wspomnienie odbytych wspólnie podróży. Aż trudno uwierzyć, że ten mieniący się barwami słońca salon kąpielowy rzeczywiście mieści się w piwnicy.

Łazienka przede wszystkim \"uderza\" kolorem. Pomarańcz, żółty, złoty to barwy, które niezbyt często spotyka się w tego typu wnętrzach. Jednak tutaj ich obecność ma podwójne uzasadnienie. Są bowiem rodzajem powtarzającego się motywu w całej przestrzeni tego mieszkania - czy to w formie zasadniczego elementu wyposażenia, czy tylko małego detalu. Po drugie, łazienkowe wnętrze miało swym charakterem nawiązywać do klimatu Meksyku. Być jak swego rodzaju dowód podróży odbytej do dawnej krainy Azteków. Dlatego oprócz znaczącego koloru można tu także odnaleźć bibeloty-pamiątki przywiezione właśnie stamtąd.

Duża wanna pojawiła się tutaj nie tylko jako element konieczny przestrzeni określanej mianem salonu kąpielowego. To także rodzaj przeciwwagi dla znajdującej się na piętrze łazienki, w której korzystać można jedynie z kąpieli pod prysznicem. Jako że naturalnego, dziennego światła jest tu bardzo mało, architektka postarała się, by odpowiednio doświetlić przestrzeń. Niewielkie świetlne punkty (małe kinkiety oraz halogeny) otaczają strefę umywalki, toaletki, doświetlają \"złote\" półki-wnęki. By podkreślić intymny nastrój kąpieli wystarczy pozostawić delikatnie odbijające się w złotej mozaice światło we wnękach lub zastąpić je świecami.

Chociaż radosne barwy kojarzą się przede wszystkim z beztroską upalnego lata, to jednak w żaden sposób nie odbierają temu wnętrzu właściwej mu elegancji. Zadbano o to chociażby poprzez zastosowanie przy umywalce i wannie baterii dwuuchwytowych. Także obecność niewielkiej toaletki dowodzi, że mamy do czynienia z łazienką prawdziwej damy. Ale trzeba dodać, że damy odważnej i z fantazją...

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA