Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Najbliższy okres dla rynku instalacyjnego może być trudny. Wstrzymanie inwestycji budowlanych w 2009 roku przekłada się na zmniejszenie zapotrzebowania na asortyment materiałów instalacyjnych, natomiast rosnąca liczba konkurentów prowadzi do walki cenowej – mówi Wojciech Marusiński, dyrektor handlowy firmy Valvex S.A. Rozmawiamy z nim o sytuacji polskiego rynku sanitarno-instalacyjnego, trendach w branży oraz perspektywach i planach firmy na najbliższe miesiące.

– Firma Valvex to producent armatury sanitarnej i instalacyjnej z wieloletnią tradycją. Jak ocenia Pan firmę i jej produkty?

W mojej ocenie Valvex to solidna firma z doświadczeniem. Jako polski producent gwarantuje sprawdzone, pewne produkty wysokiej klasy. Wieloletnie doświadczenie na rynku instalacyjnym, własny dział badawczy i laboratorium dają klientom pewność, że otrzymują zawsze taki sam, trwały produkt zapewniający bezproblemowe funkcjonowanie przez długie lata. Valvex kładzie szczególny nacisk na precyzyjne zarządzanie produktem i dopasowanie go do potrzeb klienta. Istotne są tu użyte komponenty i surowce, właściwa dokumentacja dopuszczająca produkt na rynek, parametry pracy oraz odpowiednia polityka cenowa.

–  Jak ocenia Pan obecną sytuację na ryku instalacyjnym? Jakie są dla niego prognozy?

Uważam, że najbliższy okres dla rynku instalacyjnego może być trudny. Wstrzymanie inwestycji budowlanych w 2009 roku przekłada się na zmniejszenie zapotrzebowania na asortyment materiałów instalacyjnych, natomiast rosnąca liczba konkurentów prowadzi do walki cenowej.
Jeśli jednak spojrzymy na perspektywy długoterminowe, to w mojej ocenie są one obiecujące. Powoli widać ożywienie zarówno w Polsce jak i Europie. Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej wielu państw Europy Środkowo-Wschodniej zauważalny jest wzrost popytu na systemy instalacyjne. Oczywiście wynika to z konieczności modernizacji infrastruktury, jak również ze zmian technologicznych wprowadzanych w systemach instalacyjnych. W kraju powraca trend wybierania sprawdzonych, choć droższych wyrobów,  dających jednak znaczące wartości dodane w postaci jakości, gwarancji, serwisu czy stałych szybkich dostaw. Tego importerzy z Dalekiego Wschodu nie są w stanie zapewnić.

– Jak Pana zdaniem zmieniły się  trendy rynkowe  w branży armatury sanitarnej i instalacyjnej?

Bardzo popularnym obecnie hasłem napędzającym branżę jest ekologia, oszczędność energii i wody, a także rozwiązania tzw. inteligentnego domu. Stąd też pojawiają się nowe technologie proekologiczne, jak baterie z systemami oszczędzania wody, instalacje solarne, pompy ciepła, automatyka sterowania pracą kotłów czy systemów ogrzewania. W instalacjach pojawia się coraz więcej elektroniki i automatyki, które czynią je bardziej energooszczędnymi i bezobsługowymi. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązania wymagają niezawodnych materiałów, kompetentnych, przeszkolonych wykonawców oraz szybkiego serwisu.  Takim wymaganiom mogą  sprostać tylko sprawdzeni producenci działający na rynku od wielu lat.
Oprócz ekologicznych produktów, Valvex przykłada dużą wagę do produkcji zgodnej z wymogami ochrony środowiska. Wdrożony System zarządzania środowiskiem ISO 14000 jest gwarancją, że znajdujący się w pobliżu Parku Narodowego zakład nie stanowi żadnego zagrożenia dla otaczającej przyrody. Przeprowadzany jest  także recykling oraz odzysk opakowań. Valvex dba o środowisko na wszystkich płaszczyznach tj. ochrony wód, powietrza oraz gospodarki odpadami,  ma własną oczyszczalnię ścieków itp. Myślę, że warto zwrócić uwagę również na  fakt, że  firma posiada specjalistyczne urządzenie ochronne ograniczające emisję zanieczyszczeń pyłowo-gazowych do atmosfery.

– O jakie nowości firma Valvex planuje wzbogacić swoją ofertę w najbliższym czasie?

Będą to zestawy ogrzewania podłogowego z zespołami kolektorów z radiową  kontrolą temperatury i zdalnym sterowaniem przez Internet, a także baterie z systemami oszczędzania wody oraz  baterie termostatyczne z wkładkami termostatycznymi o krótkim czasie reakcji. Wiosną wprowadzamy do naszej oferty nowe serie baterii: „Aries”, „Taurus” i „Angelo”. Zostały one stworzone zgodnie z najnowszymi trendami panującymi w świecie designu z zachowaniem wszystkich elementów pozwalających na oszczędne, bezawaryjne, długoletnie korzystanie.

– Dlaczego właśnie takie produkty?

Staramy się wprowadzać innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają aktualnym potrzebom rynku. Zdajemy sobie sprawę, że przy tak szybkim tempie życia i permanentnym braku czasu, ważnym staje się łatwość użytkowania, bezobsługowe działanie czy gwarancja długiej, bezawaryjnej pracy. Przy rosnących kosztach energii, a także kurczących się zasobach i postępującemu zanieczyszczeniu, priorytetem jest energooszczędność i ekologiczne działanie.

– Jakie są Państwa priorytety na najbliższy okres?

Zależy nam, aby w najbliższym roku rozwinąć  nowe linie armatury sanitarnej i instalacyjnej. Chcemy także dotrzeć z nowoczesnymi rozwiązaniami do rynków Europy Środkowo-Wschodniej i  Bliskiego Wschodu, jak również do innych liderów branży w Europie Zachodniej i USA.

– Jak Valvex planuje rozwijać swoją sieć sprzedaży?

Sprzedaż planujemy rozwijać  poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów oraz liderów handlowych w danych regionach, mających duże doświadczenie w sprzedaży produktów instalacyjnych i sanitarnych. Dzięki wykorzystaniu potencjalnych oraz obecnych  partnerów handlowych możemy dotrzeć do szerokiej rzeszy odbiorców. W związku z tym planujemy kontynuować szkolenia produktowe, spotkania  integracyjne i akcje promocyjne.

– A Państwa plany na najbliższe miesiące?

Będziemy realizować wzrost przychodów przez rozwój nowatorskich produktów, a także produktów dających duże przychody poprzez swoją powszechność. Pragniemy rozbudować ofertę o nowe rodziny baterii oraz nowe rozwiązania w technice instalacyjnej. Planujemy uruchomić nowe kanały informacji marketingowej i nowe programy wsparcia dla naszych klientów. W związku z tym  ruszyliśmy z Klubami Firmy Valvex. Zależy nam, aby zbudować wizerunek naszej marki jako producenta  baterii o wyszukanym wzornictwie, doskonałej jakości, pozwalając na przyjemne i oszczędne korzystanie z wody.

(opr. MM)

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA