Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

„Nieregularny” to za mało, żeby opisać kształt tej łazienki. Wymyka się on wszelkim klasyfikacjom. Najbliższe skojarzenie to miks trapeza i rombu. Tak niezwykły, żeby nie powiedzieć chaotyczny obrys, musiała wypełnić oryginalna aranżacja.
Kluczem do okiełznania tej pokrętnej przestrzeni stały się kształt koła i mozaika – idealna do pokrycia wyoblonych powierzchni. Naturalnie dzielące się wnętrze projektantka wykorzystała na wyodrębnienie stref użytkowych. W dalszej, trapezowej części pomieszczenia urządzony został kąpielowy zakątek. Posadowiona tu duża okrągła wanna wypełniła ją niemal w całości. Jej otoczenie podkreśla okalająca półka z marmuru, podwieszany fragment sufitu w kształcie koła oraz rząd wymodelowanych w łuku narożnika dekoracyjnych wnęk. Te zabiegi budują wrażenie wizolowanego miejsca relaksujących kąpieli i odpoczynku. Konsekwentnie koliste linie dominują w pozostałej części łazienki. Na zamaszyście wyrysowanym łuku naprzeciw wejścia umieszczone zostały symetrycznie dwie umywalki i dalej podwieszany sedes. Nieliczne fragmenty prostych ścian wykorzystano na wprawienie drzwi, zawieszenie grzejnika oraz dużą szafę wnękową. W całym wnętrzu wyróżniają się one także kolorystyką – ciemne, o odcieniu mahoniu, sięgające od podłogi do sufitu płaszczyzny stanowią kontrast dla rozedrganej słonecznymi barwami łazienki. Jej ściany wyłożone zostały melanżową mozaiką. Drobne kostki mienią się odcieniami żółci i delikatnej szarości przesądzając o pełnym radości wizerunku wnętrza.
Do nich dobierane były pozostałe materiały wykończeniowe – żółte płytki gresu na podłodze i białoszary marmur. Z tego kamienia zostały ciekawie wycięte blaty wokół okrągłych umywalek oraz wszystkie odkryte półki.
Użytkowniczką łazienki jest córka właścicieli. Wchodzi do niej bezpośrednio ze swego pokoju i ma tu wszystko czego potrzebuje teraz, i będzie potrzebować za kilka lat. Łazienka będzie dojrzewać razem z nią.
PROJEKT: ARCH. MARZENA POKLIKAJEW
ZDJĘCIA: MONIKA FILIPIUK

KOMENTARZ PROJEKTANTA
arch. Marzena Poklikajew

Na początku, po wizycie we wnętrzu będącym w stanie surowym stwierdziłam, że są dwie możliwości rozwiązania przestrzeni w tym krańcowo nieregularnym wnętrzu. Jedna to pokazanie całej gmatwaniny różnych, nieregularnie zestawionych płaszczyzn, druga – okiełznanie tego chaosu przez wprowadzenie jakiegoś zupełnie innego układu, mieszczącego się w zastałej przestrzeni, ale nie pozostawiającego z niej nic. Potem rysując koncepcję na papierze wymyśliłam rozpierającą wszystko okrągłą wannę. Klientka wybrała tę wersje, a wersja „niech żyje chaos” powędrowała do kosza – jakkolwiek też była ciekawa.

WYPOSAŻENIE I MATERIAŁY:
umywalki meblowe – „Twin Set”, prod. Ceramica Flaminia
sedes – „Link”, prod. Ceramica Flaminia
wanna – „Orlando”, prod. Hoesch
bateria wannowa – „Hansadesigno”, prod. Hansa
baterie umywalkowe – „Hansadesigno”, prod. Hansa
mozaika – prod. Bisazza

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA