Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Majestatyczny marmur raz jest ogromną płaszczyzną jak na blacie podumywalkowej szafki czy na podłodze, innym razem zaledwie wąską linią przy suficie albo tłem w dekoracyjnych niszach nad wanną i w kabinie prysznicowej. Jest domiantą i ozdobą tego eleganckiego salonu kąpielowego.
W nowo kupionym domu właściciele chcieli zmian, ale nie za wszelką cenę.  Nie wszystko, co w nim zastali było sprzeczne z ich gustem  i upodobaniami. Zmiany na pewno wymagała kolorystka. Rozmiłowani w ciepłych brązach, beżach i ecru,  innych odcieni w ogóle nie brali pod uwagę.
Łazienka gospodarzy przeszła lekkie modyfikacje, które jednak zamieniły ją w elegancki salon kąpielowy. Zrezygnowano z bezpośredniego wejścia z sypialni, pozostawiając dostępność z holu. Dla sprawnej komunikacji wstawiono drzwi przesuwne, chowane w grubości ściany. Podobnie jak wszystkie inne w domu wykonane są one z matowego szkła w ramach w kolorze wenge. Przerobione też zostały podejście i przyłącza do wanny, dzięki czemu można było umieścić duży, prostokątny model. Tym samym w  narożniku, tuż obok wejścia,  powstało miejsce na wysoką, podręczną  szafę zamykaną lustrzanymi frontami. Lokalizacja pozostałych urządzeń nie zmieniła się, ale zyskały one nowy wizerunek.
Podwieszana umywalka umieszczona została w długim blacie, który przykrywa zaprojektowaną specjalnie do tego wnętrza szafkę. Jej wielkość oraz uroda marmurowego blatu sprawiają, że okrągła misa jest ledwie widoczna. Standardową kabinę prysznicową zastąpiła wymurowana, z wnętrzem urozmaiconym niszami na przybory kąpielowe i płytą marmuru zamiast  brodzika. 

Zresztą marmur – o czekoladowej barwie, z plataniną kremowych i beżowych żyłkowań – stał się wyrazistą dekoracją tego salonu kąpielowego. Pojawia się w wielu miejscach, w różnych wielkościach i proporcjach. Jego piękno  wydobywają i podreślają połyskujące beżo-
we płytki gresu, którymi wyłożone zostały podłoga i ściany. Obawy projektantki, czy ten niesamowity kamień zostanie zaakceptowany przez inwestorów, były nieuzasadnione –kamień spodobał się od razu i bez jakichkolwiek wątpliwości.  
PROJEKT: ARCH. MAŁGORZATA BORZYSZKOWSKA
ZDJĘCIA: TOMASZ MARKOWSKI

WYPOSAŻENIE I MATERIAŁY:
umywalka - „Evana“, prod. Villeroy&Boch
bateria umywalkowa -
wanna - „Novolastar 257“, prod. Kaldewai
bateria wannowa -  „Arco“, prod. Hansgrohe
system napełniania-odpływ wanny – prod. Viega
brodzik - „Duschplan“, prod. Kaldewai
drzwi kabinowe - „Facette 90 cm“, prod. Koralle
bateria prysznicowa - „Arco“, prod. Hansgrohe
zestaw natryskowy - „Raindance“, Hannsgrohe
dozownik do płynu – prod. Alape
marmur - Imperador
płytki ceramiczne -  ppd. Nova Gala

powierzchnia: ok. 10 m2

Kulisy projektu
arch. Małgorzata Borzyszkowska

Lubię kamień jako okładzinę – wszystkie naturalne materiały dają szansę stworzenia niepowtarzalnych rozwiązań. Dążę do tego, żeby wnętrza były proste i eleganckie – zgodnie z zasadą: im mniej tym lepiej. Budowanie formą, strukturą, zestawieniem płaszczyzn i kolorów jest mi bliższe niż „dekorowanie“. Staram się projektować wnętrza, które są charakterystyczne, a jednocześnie dostosowane do natury i potrzeb klienta. Kamień zastosowany  w tej łazience jest głównym ellementem kompozycyjnym, „głównym aktorem“ aranżacji. To własnie jego ciekawa kolorystyka, użyłowanie wymogło uspokojenie elementów wokół tak, aby mógł w pełni zabłysnąć swoim pięknem. Cieszy mnie bardzo, że klienci zaufali mi w tej decyzji i zdecydowali się na zastosowanie tak mocno działającego materiału.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA