Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W Opocznie powstanie Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który prowadzić będzie zaoczne studia inżynierskie na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Pierwsze zajęcia rozpoczną się w roku akademickim 2005/2006.

Porozumienie w sprawie utworzenia ośrodka zostało podpisane 3 lipca br. przez przedstawicieli władz samorządowych powiatu i gminy Opoczno oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w obecności m.in. przedstawicieli firm z branży ceramicznej oraz instytucji działających na terenie powiatu opoczyńskiego.

Przyszli inżynierowie kształceni będą na kierunku \"Technologia chemiczna\" w specjalności \"Ceramika i szkło\". W przyszłości planuje się uruchomienie zajęć na innych kierunkach i specjalnościach, m.in. wspólnie z Wydziałem Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska oraz Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH.

Siedzibą Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego będzie Zespół Szkół Samorządowych Nr 3 w Opocznie. Odbywać się tam będą wykłady, ćwiczenia audytoryjne, projektowe i konsultacje. Zajęcia prowadzone będą w soboty i niedziele systemem dwudniowych zjazdów. Natomiast zajęcia w laboratoriach specjalistycznych organizowane będą w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA