Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Opoczno S.A. wchodzi na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Już w maju br. rozpocznie się publiczna oferta akcji Opoczno S.A., natomiast na 16 czerwca br. przewidywane jest rozpoczęcie notowań akcji na giełdzie.
 
Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła do publicznego obrotu ponad 16,5 mln akcji producenta płytek ceramicznych. W ofercie sprzedawanych będzie ponad 11,5 mln akcji serii A oraz ponad 4,5 mln akcji serii B. Oferta publiczna została podzielona na trzy transze i pule dodatkowe. W Transzy Krajowych Inwestorów Detalicznych zaoferowano 1.625.471 akcji, w Transzy Dużych Inwestorów Krajowych - 3.251.000 akcji i w Transzy Instytucjonalnych Inwestorów Zagranicznych - 4.876.000 akcji. Zlecenia kupna akcji Opoczno S.A. przyjmowane są od 25 maja do 8 czerwca br.

Zdaniem przedstawicieli spółki oferta Opoczno S.A. będzie jedną z największych ofert prywatnych, porównywalną z ofertą Grupy ITI. Na początku br., kiedy było już wiadomo, że spółka przygotowuje się do debiutu giełdowego wartość firmy szacowano na ok. 2 mld zł.

Debiut giełdowy producenta płytek ceramicznych nie byłby możliwy bez procesu prywatyzacji, który w Opoczno S.A. rozpoczął się w 2000 r. nabyciem od Skarbu Państwa przez Credit Suisse First Boston Ceramic Partners 50,2% akcji. Proces prywatyzacji zakończył się w minionym roku, w wyniku czego w posiadaniu funduszu inwestycyjnego znalazło się 98,8% akcji. W ramach restrukturyzacji, która była wdrażana w latach 2001-2004 zainwestowano w modernizację i rozbudowę mocy produkcyjnych 203,1 mln zł. Obecny proces inwestycyjny zostanie zakończony do połowy 2005 r. i w opinii zarządu powinien zagwarantować zdolności produkcyjne wystarczające do zaspokojenia prognozowanego popytu na produkty spółki do 2008 r.

Opoczno S.A. w 2004 r. sprzedało 16,4 mln płytek. Według badania Boston Consulting Group w minionym roku spółka uzyskała 26% udział w rynku krajowym.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA