Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Firma Opoczno S.A. uruchomiła dwie nowe linie produkcyjne w zakładzie Mazowsze. Inwestycja ta zwiększyła moce produkcyjne firmy z dotychczasowych 22 do 28 mln m2 płytek rocznie. Łączne moce produkcyjne firmy, wraz z zakupionym niedawno litewskim producentem płytek Dhomecioniu Keramika wynoszą obecnie 31 mln m2 płytek.

Nowe linie produkcyjne składają się z najnowocześniejszych maszyn i urządzeń czołowych włoskich producentów. Na nowo uruchomionych liniach wytwarzane są płytki formatu od 30x30 cm, poprzez 33x33 cm, 40x40 cm do 30x60 cm. Nowe linie pozwolą także na produkcję płytek w technologii monoporozy w nowych formatach 25x40 cm i 30x50 cm, co wzbogaci ofertę płytek ściennych Opoczno S.A. Oprócz nowych linii produkcyjnych uruchomiono także linię do produkcji mozaiki.

W skład nowych linii produkcyjnych wchodzi m.in. najnowocześniejsza prasa hydrauliczna o wadze 106 ton, dwukrotnie zwiększająca wydajność produkcji płytek w porównaniu ze standardowymi prasami stosowanymi w Polsce. Zmiany zaszły także na liniach sortowniczych. W celu usprawnienia dotychczasowego procesu sortowania płytek zainstalowano specjalistyczne kamery do sortowania płytek. Dodatkowo w całym zakładzie zautomatyzowano całkowicie system transportu wewnętrznego, oparty na samojezdnych wózkach, począwszy od etapu szkliwienia do momentu przekazania płytek do magazynu wyrobów gotowych.

- Montaż nowych linii produkcyjnych, przy utrzymaniu bieżącej produkcji na starych liniach, to skomplikowana operacja, która wymagała zaangażowania kilku zespołów pracowników oraz współpracy wielu firm z kraju i zagranicy. Nam się udało, dlatego cieszę się z pomyślnego zakończenia tej inwestycji, która potwierdza światowy poziom produkcji płytek w Opoczno S.A. - powiedział Janusz Partyka, dyrektor produkcji Opoczno S.A.

Zakład produkcyjny Mazowsze został wybudowany w czerwcu 2001 r. w ramach programu inwestycyjnego, rozpoczętego w 2000 r. Obecne moce produkcyjne zakładu Mazowsze wzrosły do poziomu blisko 10 mln m2 płytek rocznie. Dzięki rozbudowie zakładu powstało już w tym roku kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Obecnie zatrudnienie w zakładzie Mazowsze wynosi 230 osób, natomiast w całej firmie pracuje blisko 1200 osób.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA