Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ta łazienka wygląda jak rzymska świątynia. Funkcję obrzędowych naczyń pełnią tym razem umywalka, wanna, kabina. A do roli obrzędu podniesiono higienę i odpoczynek.

REKLAMA

Ta łazienka wygląda jak rzymska świątynia. Funkcję obrzędowych naczyń pełnią tym razem umywalka, wanna, kabina. A do roli obrzędu podniesiono higienę i odpoczynek.

Marzeniemm pani domu było posiadanie obszernego pokoju kąpielowego z wygodną wanną z hydromasażem i kamiennymi okładzinami o łagodnej kolorystyce. Życzenia te zostały przez projektanta \"ubrane\" w antyczną dekorację. Tej właśnie stylizacji sprzyjał kształt pomieszczenia.

Środek kolistego wykuszu z trzema oknami zajęła wanna z hydromasażem. Podniesienie jej o stopień (rozwiązanie może nieco mało bezpieczne przy wychodzeniu z kąpieli) akcentować ma nadrzędną rolę w pomieszczeniu. Przestrzeń po bokach wanny obłożona kamienną okładziną służyć może do odłożenia niezbędnych w kąpieli drobiazgów lub też być miejscem spoczynku dla osoby towarzyszącej nam w kąpieli.

Równie oryginalnie zaaranżowana została przestrzeń okołoumywalkowa. Misę-umywalkę ustawiono na blacie przypominającym raczej wykutą w skale ławę niż tradycyjny blat. Oświetlenie zamontowano wprost w tafli lustra - nie burzy więc ono przyjętej konwencji \"postarzania\" wystroju łazienki. Wszak świetlne błyski czy refleksy słońca - bo tak właśnie wyglądają te \"gwiaździste\" lampki - są uniwersalne. Strefie umywalki towarzyszą konsekwentnie wystylizowane dwie szafki.

Esencją antycznej stylizacji są jednak kamienne okładziny, które przywołują epokę nie tylko barwą, ale i fakturą. Potłuczenia, ułamania, wykruszenia płytek wydają się być naturalną w tym miejscu konsekwencją upływu czasu. Całości dopełnia \"tłuczona\" mozaika z różowego marmuru i trawertynu, którą obłożono wannę. Antyczną stylizację uzupełnia kinkiet w kształcie amfory oplecionej alabastrem.

Łazienka sprawia wrażenie, jakby była pomieszczeniem odnalezionym po wiekach, a zastosowane wyposażenie i okładziny pozwalają mieć nadzieję, że przetrwa kolejne. Najważniejsze jest jednak to, że kąpiąc się tutaj można poczuć się jak prawdziwa bogini.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA