Partner portalu:
×

Szukaj w serwisie

Po raz ósmy odbyły się Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych, których sponsorem tradycyjnie już była firma Koło. Wyścigi na nietypowym sprzęcie odbyły się w Parku Rozrywki „Rabkoland” w Rabce Zdroju 18 sierpnia 2007 r. Zwycięzcą tegorocznej edycji mistrzostw został Artur Szafnik ze Szczecina, który tym samym otrzymał tytuł  Mistrza Polski na rok 2007 w jeździe na klozetach.
Zawody, podobnie jak w ubiegłym roku, cieszyły się dużym powodzeniem tak ze strony uczestników, jak i kibiców. Specjalnie na tę imprezę przyjechało wiele osób z całej Polski. Wyścigi rozgrywane były na drewnianym torze – tzw. „klodromie” - o szerokości 4 m i długości 80 m. Specjalne muszle napędzane z akumulatorów mknęły po nim z prędkością 18 km/h.
Zwycięzca mistrzostw, Artur Szafnik, w biegach eliminacyjnych i finale pokonał łącznie 26 zawodników. Tytuł  pierwszego wicemistrza, zdobyła Karolina Pawełek ze Szczecina, a drugim wicemistrzem został Krystian Broniszewski z Rabki. Finaliści uhonorowani zostali pucharami i upominkami, które wręczył prezes Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych i Kontroler Wszystkich Kontrolerów - Eugeniusz Wiecha. Uczestnicy mistrzostw oficjalnie zostali też posiadaczami prawa jazdy Rabkolanadu na klozet.