Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Po raz ósmy odbyły się Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych, których sponsorem tradycyjnie już była firma Koło. Wyścigi na nietypowym sprzęcie odbyły się w Parku Rozrywki ăRabkolandÓ w Rabce Zdroju 18 sierpnia 2007 r. Zwycięzcą tegorocznej edycji mistrzostw został Artur Szafnik ze Szczecina, który tym samym otrzymał tytuł Mistrza Polski na rok 2007 w jeździe na klozetach. 
Zawody, podobnie jak w ubiegłym roku, cieszyły się dużym powodzeniem tak ze strony uczestników, jak i kibiców. Wyścigi rozgrywane były na drewnianym torze - tzw. \"klodromie\" - o szerokości 4 m i długości 80 m. Specjalne muszle napędzane z akumulatorów mknęły po nim z prędkością 18 km/h.
Zwycięzca mistrzostw, Artur Szafnik, w biegach eliminacyjnych i finale pokonał łącznie 26 zawodników. Tytuł  pierwszego wicemistrza, zdobyła Karolina Pawełek ze Szczecina, a drugim wicemistrzem został Krystian Broniszewski z Rabki. Finaliści uhonorowani zostali pucharami i upominkami. Wszyscy uczestnicy mistrzostw oficjalnie zostali też posiadaczami prawa jazdy Rabkolanadu na klozet.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA