Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

17 listopada 2011 roku odbyło się otwarcie Axor Design Studio w firmie Greston. Jest to jedna z pierwszych tego typu ekspozycji w Polsce zaprojektowana przez grupę ThinkThing.
Gościem specjalnym wieczoru był Marco Flaig, projektant z Phoenix Design, biura które pracuje m.in. dla takich firm jak Alape, Audi, Gira czy Siemems. Od lat współpracuje również z firmą Hansgrohe, dla której powstała kolekcja \"Axor Montreux\", program \"Raindance\", a ostatnio \"PuraVida\".

Marco Flaig, Productdesigner, Phoenix Design, Stuttgart/Tokio

Produkt „magiczny“. Kiedy JAKOŚĆ jest magnesem.

Co znaczy JAKOŚĆ? Jak można ją zrozumieć? Co zrobić żeby wyłuskać wewnętrzne zalety produktu na światło dzienne?
Marco Flaig, projektant z Phoenix Design rozmawiał podczas swojego spotkania z architektami o tym co charakteryzuje proces projektowania w jego macierzystym biurze i co znajduje się u jego podstaw.
Motto Phoenix Design brzmi: „Logika, Moralność i Magia“. Pojęcie „Magii“ jako element składowy tej dewizy gra rolę kluczową w procesie projektowania; liczy się aura, siła przyciągania i emocjonalność produktu.Tylko produkt, który dotyka emocji jest w stanie znaleźć drogę do serc i portfeli użytkowników.
Ale aby zachować świeżość i atrakcyjność przez dłuższy okres czasu potrzeba spełnienia kolejnych dwóch założeń z dewizy Phoenix Design; potrzeba Logiki i Moralności. Wartościowe wzornictwo powstaje tylko wtedy gdy produkt na dłuższą metę okazuje się zarówno użyteczny (Moralność) jak i znajdujący uzasadnienie w codziennej praktyce (Logika).

Axor Design Studio w firmie Greston – ekspozycja autorstwa Grupy ThinkThing
O tym jaka była idea ekspozycji w Grestonie opowiadają sami projektanci;
„Pierwszym naszymwrażeniem po wejściu do pomieszczenia, w którym miał powstać showroom była jego surowość. To był motyw przewodni, który postanowiliśmy wykorzystać i z którym konfrontowaliśmy każdy kolejny element koncepcji. Kolor ścian, prosta posadzka, architektoniczne oświetlenie... Te elementy dodały wyrazuloftowemu wnętrzu. W takim otoczeniu produkty AXOR i Hansgrohe czują się świetnie, kontrastując z nim swoją perfekcją. Aby jeszcze mocniej uwydatnić ten dizajnerski reżim armatury i pryszniców, jako wykończenie ekspozycji zastosowaliśmy duże tafle szkła - idealnie proste, idealnie gładkie i bezkompromisowe. Również studnia do testowania produktów pokryta jest tym materiałem, tworząc punkt kulminacyjny ekspozycji.”
Projektanci Grupy ThinkThing: Aneta Kostańska, Jacek Gałek, Mateusz Płóciennik, Mateusz Słociński
www.thinkthing.eu

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA