Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Firma Venture Industries uruchomiła swój pierwszy w Polsce zakład produkcyjny. Uroczyste otwarcie fabryki wentylatorów i akcesoriów wentylacyjnych w Grudziądzu odbyło się 26 sierpnia br.
W uroczystości otwarcia uczestniczyło ponad 300 gości, wśród nich Björn Leksell i Stellan Hopstadius – współwłaściciele Venture Industries, dystrybutorzy, firmy współpracujące z Venture Industries, inwestorzy, klienci zagraniczni. Mieli oni okazję do zapoznania się z procesem produkcji wentylatora – od projektu, aż do procesu produkcji. Nieoficjalną część uroczystości uświetniał pokaz laserów oraz koncert Justyny Steczkowskiej.
Zakład produkcyjny w Grudziądzu został uruchomiony w 2001 roku na terenie byłych Pomorskich Zakładów Urządzeń Okrętowych „Warma”. Po przejęciu fabryki przez Venture Industries dokonano modernizacji hal produkcyjnych. Obecnie w halach zajmujących 16 tys. m2 znajduje się m.in. odlewnia aluminium, wydział obróbki blach, wydział obróbki skrawaniem, malarnia, stolarnia, magazyn wyrobów gotowych, biura itp. W zatrudniającym ponad 100 osób zakładzie produkowane są wentylatory i akcesoria wentylacyjne, które następnie trafiają na rynek polski i za granicę. Uruchomienie własnej produkcji w Polsce pozwoli firmie Venture Industries zmniejszyć koszty produkcyjne i logistyczne, to zaś pozwoli obniżyć ceny oferowanych produktów. Jak zapowiedział producent, w przyszłości asortyment produktów wytwarzanych w Grudziądzu będzie sukcesywnie poszerzany o kolejne produkty.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA