Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
16 maja 2008 r. uroczyście otwarto nową część fabryki Oras w Oleśnie. Imprezę uświetnili przedstawiciele Oras Oy z Finlandii, przedstawiciele władz krajowych, lokalnych i instytucji współpracujących oraz klienci, z którymi Oras współpracuje.
W nowej części fabryki powstała linia produkcyjna baterii kuchennych. Podstawowym celem jej powstania było zapewnienie większej zdolności produkcyjnej oleskiej fabryki. Nowa hala produkcyjna to również istotny wkłada w rozwój technologiczny firmy. Dla porównania, do roku 2007 w fabryce znajdował się tylko 1 robot przemysłowy. Na początku 2008, było ich już 6, a z chwilą oddania hali do użytku ich suma wzrosła do 14.
Nowo otwarta inwestycja to blisko 4 tys. m2 powierzchni. Blisko 3/4  całości zajmuje hala produkcyjna, około 1 tys. m2 to powierzchnia biurowa wraz z salami konferencyjnymi i innymi pomieszczeniami socjalnymi. Dzięki nowoczesnym technologiom, możliwe będzie przeniesienie z Finlandii do Polski produkcji baterii kuchennych z serii „Vega”, „Vienda” i „Saga”. W związku z inwestycją produkcja baterii zwiększy się o 400 tys. sztuk rocznie. Do pracy zatrudniono ok. 100 nowych osób.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA