Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Dziennik Rzeczpospolita po raz czwarty przyznał tytuł „Dobra Firma” dwudziestu polskim przedsiębiorstwom. Wśród nagrodzonych znalazła się m.in. spółka Paradyż z Tomaszowa Mazowieckiego. Wręczenia nagród dokonano 29 listopada ub.r.
Dobre Firmy wybrano spośród spółek, jakie znalazły się na tegorocznej Liście 2000 polskich przedsiębiorstw przygotowanej przez Rzeczpospolitą. Kryteriami decydującymi o przyznaniu nagrody były: wykazanie przez spółkę zysku netto za dwa ostatnie lata obrachunkowe, brak ujemnych kapitałów własnych i monopolistycznej pozycji w branży oraz przesłanie do redakcji dziennika (bądź opublikowanie) niebudzących zastrzeżeń audytorów sprawozdań finansowych za 2004 r. Warunki te spełniło 1140 firm, spośród których kapituła wybrała 50 nominowanych, a następnie równorzędnych 20 laureatów nagrody. Wyłaniając zwycięzców członkowie kapituły, której przewodniczył prof. Witold Orłowski, brali pod uwagę przede wszystkim wzrost sprzedaży w ostatnich trzech latach (2001-2004), dynamikę zwiększania się aktywów i kapitałów własnych oraz wskaźniki rentowności spółek. Po zapoznaniu się z historią i profilem działalności firmy jury starało się również ocenić, w jakiej mierze dobre wyniki spółek są zasługą ich samych, a w jakiej efektem pomyślnej koniunktury.
Paradyż Sp. z o.o. to jedna z dwóch spółek wchodzących w skład Grupy Paradyż. Firma powstała w 2001 r. na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Specjalizuje się w produkcji płytek podłogowych w zakładzie w Tomaszowie Mazowieckim. 
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA