Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Stworzenie dobrego mebla do łazienki to nie lada sztuka. Poszukiwanie proporcji, kolorów, materiałów, które odpowiednio korespondowałyby z naturą kąpielowego wnętrza wymaga wyczucia i doświadczenia. Trudno odmówić tych wartości włoskiej firmie Oasis, która od 1984 roku zajmuje się wyłącznie produkcją mebli do łazienki.

KIEDY patrzy się na ofertę mebli Oasis, od razu widać, że producent chce zaspokoić gusta wielu potencjalnych odbiorców. Wśród jego propozycji są zatem minimalistyczne serie jak \"LinkO\", naturalna kolekcja \"Samoa\", czy - powiedzmy - klasyczny, gięty \"Swing\". Także wielość rodzajów wykończenia, w których proponowane są meble Oasis (od naturalnych wykończeń imitujących drewno po np. intensywne czerwienie) świadczy o tym, że firma stara się dotrzeć do wielu klientów. Ale w tym wypadku ta swoista wszechstronność nie oznacza bylejakości - i to właśnie wyróżnia meble włoskiego producenta. Wszystkie one to esencja przemyślanej formy i elegancji wykonania. Pewnie dlatego podczas targów (np. Cersaie) łatwo \"wyłowić\" ofertę Oasis spośród wielu innych propozycji meblowych. Podczas ostatnich Cersaie było to tym łatwiejsze, że producent prezentował nową, bardzo odważną kolekcję \"Hermitage\" utrzymaną w barokowej stylistyce.
UKRYTY WALOR. Oasis to firma ciekawa z jeszcze jednego względu - posiada własną markę Odue poświęconą designerskim elementom wyposażenia wnętrz: meblom, lampom, akcesoriom. Patrząc na nie, nie sposób uniknąć wrażenia, że wszystkie podporządkowane są jednej idei, że są jak \"spod jednej igły\". Wytłumaczeniem dla tej designerskiej jednolitości jest przyjęta od początku działalności marki Odue filozofia. Zgodnie z nią za nadrzędny i porządkujący element wszystkich zjawisk w życiu przyjęto ich powtarzalność. Natomiast dla wzornictwa Odue najważniejszą w tej powtarzalności stała się cyrkulacja, krążenie i obecność wody w przyrodzie: w chmurach, kroplach deszczu, roślinach, ziemi. Tak zbliżono się do natury, która stała się główną inspiracją dla produktów Odue. Nic zatem dziwnego, że meble czy lampy tej marki przypominają np. spadające krople wody (lampa \"Astralis\"), rośliny (szafka \"Chrysalis\"), chmury (lampa \"Cylene\"), czy nawet rozpryskujące się krople (wieszak \"Stylla\"). Wszystko jest miękkie, płynne, naturalne.
Firma Oasis z jednej strony jawi się jako ăuporządkowanyÓ producent mebli, z drugiej - jako wizjonerski designer. Tym bardziej warto przyjrzeć się temu co proponuje.
MARTA MATRACKA
ZDJĘCIA: OASIS, ODUENowa kolekcja Oasis - \"Hermitage\". To odpowiedź na najnowsze trendy w postaci barokowych inspiracji.
\"LinkO\" - ważnym elementem wszystkich kolekcji Oasis są umywalki, integralna część każdej serii. Tę - o charakterystycznych, miękkich kształtach - wykonano z ekoteku.

 
Lampy \"Astralis\" wyglądają tak, jakby zrobione były z płynnej masy. Siedzisko \"Zahra\" to esencja miękkiej formy. Projekt: Marco Maggioni

 


Miękka forma mebla i umywalki - kolekcja \"Musa\".

 


Łazienkowy wieszak \"Stylla\" - produkt marki Odue. Charakterystyczna forma rozpryskującej się kropli wody najlepiej oddaje klimat, jakiemu podporządkowano filozofię marki. Projekt: Marco Maggioni


O serii ăSwingÓ można mówić jako o tej bardziej klasycznej, ze względu na popularne, gięte fronty. Ale i tutaj znaleziono sposób na zachowanie oryginalności Đ przecież trudno jej odmówić malinowym, błyszczącym frontom.Kolekcję \"Vanity\" najlepiej określić słowem \"zróżnicowana\". Poszczególne modele należące do serii odróżnia nie tylko kształt frontów, ale głównie rodzaje wykończenia - od tych imitujących drewno, po mocno błyszczące wykończenia w kolorze zielonym lub czerwonym.

 

Lustro \"Spik\"; z ramą zintegrowano oświetlenie. Projekt: Marco Maggioni

 

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA