Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Przez cztery dni stycznia br. (17-20) w Hannowerze trwały Światowe Targi Dywanów i Wykładzin Podłogowych Domotex. Po raz pierwszy w historii targów (od 1989 r.), największej imprezy wystawienniczej w Europie prezentującej materiały podłogowe, wśród wystawców pojawiły się firmy oferujące okładziny z naturalnego kamienia oraz płytki ceramiczne.

Wcześniej kamień był uznawany przez przedstawicieli Deutsche Messe, organizatora targów, za materiał zbyt ekskluzywny, przeznaczony do zindywidualizowanych projektów. Sytuacja zmieniła się dopiero w tym roku. Być może miał na to wpływ sukces prezentacji płytek ceramicznych na ubiegłorocznych, konkurencyjnych targach Bau w Monachium (oprócz tradycyjnych stoisk znalazło się tam miejsce na interesujący pokaz zatytułowany Ceramika, podczas którego w atrakcyjny sposób przedstawiono szerokie spektrum zastosowania materiałów ceramicznych).

Wydzielona prezentacja \"Natural stone live\" nie bez przyczyny została zlokalizowana w hali nr 4, razem z nowoczesnymi ekspozycjami \"contractworld\". Celem \"Natural stone live\" było przede wszystkim pokazanie walorów estetycznych i funkcjonalności okładzin z naturalnego kamienia oraz płytek ceramicznych. W centralnej części ekspozycji na 80 m kw. Niemieckie Stowarzyszenie Kamienia Naturalnego w efektowny sposób pokazało 120 różnych typów kamienia dostępnego na rynku niemieckim, co miało obrazować uniwersalizm i możliwość szerokiego stosowania tego materiału. Wokół tej instalacji na trzech stoiskach o powierzchni 15-20 m kw. zaprezentowano przykładowe zastosowania okładzin kamiennych w zaaranżowanym biurze, hotelu i sklepie. Wśród kilku wystawiających się firm można było też dostrzec m.in. hiszpańską Apavisę, czeski Kernel czy niemieckie Object Stone i Royal Mosa.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego debiutu - ocenił Reiner Krug, dyrektor wykonawczy Niemieckiego Stowarzyszenia Kamienia Naturalnego (DNV).

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA