Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Mozaika w tej łazience jest niczym ciemnopurpurowe niebo rozświetlone tysiącem gwiazd. Ta przenośnia jest równie piękna co rzeczywistość, w której owe „gwiazdy” to płytki białego złota.
Łazienka o powierzchni 12 m2 jest jedną z trzech w jednorodzinnym domu. Jest miejscem przeznaczonym do wyłącznego użytku państwa domu, sąsiadując z ich sypialnią i garderobą. W ogólnym charakterze kolorystyki i wyposażenia nawiązuje do pozostałych pomieszczeń.
Znaczny wypływ na wygląd tego wnętrza miała pani domu, która chciała mieć w łazience dużą, wygodną dwuosobową wannę. Dopasowanie odpowiedniego modelu tego urządzenia zdeterminowało w znacznej mierze wygląd reszty wyposażenia. Charakterystyczne krągłości wanny emanują niejako na resztę armatury – idealnie okrągłą umywalkę, nietypowy kształt sedesu oraz pozostałe akcesoria, jak chociażby miseczki na podręczne drobiazgi. Doskonałym uzupełnieniem tej idei stała się również mozaika. Została ułożona w okrąg na podłodze, pokryto nią także zaokrągloną zabudowę wanny i ścianę w pobliżu okna. Efekt podkreślono dodatkowo wycinając w suficie koło, które symetrycznie koresponduje ze wzorem na podłodze.
Zresztą mozaika sama w sobie stanowi designerską ciekawostkę – błyszczące, stalowe płytki w rzeczywistości wykonane zostały z białego złota. W widocznej tutaj aranżacji mozaika stała się namiastką rozgwieżdżonego nieba lub przestrzeni kosmosu z galaktyką rozświetlonych gwiazd. Efekt ten potęgują dodatkowo umieszczone tuż nad podłogą niewielkie lampki. Ich delikatne światło, dodatkowo odbite w złocie, pozwala uzyskać niesamowity, relaksujący nastrój.
Jeśli jednak odwiedzający tę łazienkę gość spojrzy w przeciwną stronę, przez chwilę może odnieść wrażenie, że znalazł się w innym pomieszczeniu. To głównie zasługa koloru. Pozostałe ściany pokryto bowiem dużymi białymi płytkami, które świetnie kontrastują z ciemnym bordo płytek mozaiki. Mamy tu do czynienia z minimalistyczną, bardzo oszczędną konwencją. Jej wyrazem jest chociażby aranżacja wnęki prysznicowej, gdzie transparentne szklane drzwi służą jedynie jako osłona przed rozchlapującą wodą. Okładzina ścian prysznica niczym nie różni się od reszty sprawiając, że jego przestrzeń jest integralną częścią łazienki. Podobnie rzecz ma się z okrągłą umywalką. Ustawiono ją na prostej kamiennej szafce, kolorystycznie nawiązującej do reszty wyposażenia. Doskonałym uzupełnieniem całości są designerskie baterie, które „błyszczą” na tle znakomitej aranżacji całości.                        
PROJEKT: ARCH. JULITA CHRZĄSTEK
ZDJĘCIA: MONIKA FILIPIUK

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA