Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Płyty budowlane Botact firmy Botament stanowią nową jakość w budownictwie. Dzięki ich wykorzystaniu można w efektowny i praktyczny sposób wykańczać różnego typu wnętrza użytkowe w sposób nieporównywalnie szybszy i prostszy niż jest to możliwe w przypadku innych technik budowlanych stosowanych w tym zakresie.

FIRMA Botament Systembaustoffe na rynku niemieckim posiada już długoletnią tradycję, na rynku polskim jej produkty dostępne są od 1992 roku. Specjalizujemy się w wielu dziedzinach chemii budowlanej. Jednym z szerokiej gamy produktów, które polecamy do wykonania łazienek, jest płyta budowlana Botact.

Płyty budowlane Botact służą do aranżacji pomieszczeń użytkowych, w szczególności nowoczesnych łazienek. Można ich używać także przy renowacji starych budowli. Nadają się one świetnie do wykonywania podłóg, powierzchni ścian, ścianek działowych, obudowy rur, regałów łazienkowych, obudowy wanien, umywalek itp.

Płyty Botact to elementy nośne wykonane z wytłaczanej, utwardzanej pianki polistyrenowej. Pokryte są obustronnie zmodyfikowaną zaprawą z dodatkiem tworzyw sztucznych oraz wzmocnione dodatkowo tkaniną z włókna szklanego. Płyty budowlane Botact są wodoodporne, nie absorbują wody przez co nie gniją. W celu zachowania szczelności powierzchni wykonanej z płyt Botact należy zaizolować ranty płyt izolacją mineralną (Botact DF 9 lub Botact MD 28) wraz z wtopioną w izolację taśmą uszczelniającą.

Płyty te spełniają klasę niepalności B1 wg normy DIN 4102 i tworzą dodatkowe zabezpieczenie. Dzięki dużej wytrzymałości na zginanie płytę budowlaną Botact przy odpowiedniej zabudowie pokrytą płytkami ceramicznymi można obciążyć ciężarem do 500 kg. Płyty budowlane są odporne na wpływy atmosferyczne, kształty płyt można formować za pomocą noża oraz wyrzynarek mechanicznych. Płyty można sklejać przy pomocy elastycznego kleju mineralnego, silikonu, \"gwoździa montażowego\" itp. Firma Botament produkuje również narożniki z płyty Botact w celu ułatwienia zabudowy rur. Bezpośrednio na płytę budowlaną można przyklejać okładzinę ceramiczną dowolnego rodzaju.

Przy wykańczaniu płyt Botact idealnie sprawdzają się artykuły chemii budowlanej firmy Botament, na które składają się wysokiej jakości preparaty do gruntowania i hydroizolacji, zaprawy do spoin, trwałe i elastyczne fugi oraz środki do czyszczenia i pielęgnacji płytek.

Bogata i zróżnicowana oferta w zakresie płyt systemu Botact sprawia, że nie ma łazienek, których walorów użytkowych nie można by podnieść poprzez ich zastosowanie. Właściwości materiału sprawiają, że płyty te stanowią najatrakcyjniejszą pozycję na rynku w opisywanej klasie systemów budowlanych.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA