Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Prezentacja firmy Sanitec Koło

REKLAMA

Możliwość zagospodarowania dużej przestrzeni stwarza często pokusę zapełnienia jej nadmiarem elementów. Tymczasem aranżując np. łazienkę przy sypialni, jak ta zaprezentowana, warto postawić na minimalizm. W ten styl doskonale wpisuje się subtelna i elegancka linia ceramiki i mebli „Primo” – nowości w ofercie Koło.

Prostota formy. Ceramika i meble „Primo” – nowość w ofercie Koło, odzwierciedlają jedną z głównych zasad wprowadzonych przez Bauhaus – funkcjonalność połączoną z estetyczną i techniczną jednością wyrobu. Nietuzinkowe wzornictwo serii dostępne jest w szerokiej gamie produktów, spełniających swoją rolę zarówno w domowym zaciszu, jak i w obiektach publicznych.
Nowa seria „Primo” wzbogaca pomieszczenia o rys modernizmu. Jest prosta w formie, a jednocześnie praktyczna i wygodna w użytkowaniu. I jak twórcy Bauhausu, również projektanci łazienki „Primo” kierowali się zasadą mówiącą, że dobrze zorganizowana przestrzeń wpływa na sposób działania i myślenia ludzi a potrzeby emocjonalne i psychologiczne użytkownika przestrzeni mają znaczenie równie wielkie, jak wymogi czysto techniczne. Dlatego szczególny nacisk położony został na wygodę użytkownika, ergonomię i zapewnienie psychicznego komfortu podczas codziennych czynności w przestrzeni łazienki.
Meble łazienkowe „Primo” to klasyczny w formie design, oryginalnie łączący się z ceramiką. Symetrycznym wzornictwem i prostymi, kubicznymi blokami nawiązują do modernistycznych prądów. Jasne fronty i brązowa obudowa, ciekawie zaakcentowane przez srebrny kwadratowy uchwyt, z pewnością dodadzą łazience nowoczesności. Ciepły kolor mebli podsyca uczucie przytulności i domowego charakteru, a ich symetria zapewnia równowagę łazienkowego wnętrza.
Ceramikę „Primo” cechują masywne kształty i prostokątne brzegi, a umywalki wyróżnia szeroka opaska widoczna z przodu i po bokach. Nadają one przestrzeni łazienki stabilności, a także zapewniają większy komfort korzystania.
Całą serię „Primo” cechuje nowoczesność, wysoka jakość materiałów i atrakcyjna cena. Meble wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i pięcioletnia gwarancja na ceramikę pozwalają cieszyć się urokiem tego wnętrza bez obaw o jego przyszłość.
Funkcjonalność ponad wszystko. Możliwość zagospodarowania dużej przestrzeni stwarza pokusę zapełnienia jej nadmiarem elementów, w celu stworzenia intymnego, a jednocześnie eleganckiego wnętrza. Tymczasem aranżując np. łazienkę przy sypialni, jak ta zaprezentowana, warto postawić na minimalizm.
W aranżacji wnętrza zastosowano kolekcję łazienkową „Primo” firmy Koło. Sprzęty nie są stłoczone, ustawiono je w doskonałej harmonii względem siebie. Lazurowe tło podkreśla prostotę i urodę ceramiki. Ściany pokryte są mozaiką, która nadaje świeży, śródziemnomorski charakter pomieszczeniu. Funkcjonalnym i ozdobnym elementem, przełamującym jednolitość ścian są wnękowe półki.
Lekkość, dużo powietrza i wdzięku. Tradycyjne drzwiczki szafy wnękowej zastąpiono drzwiczkami z mlecznego szkła. Lekki charakter wnętrza podkreślono poprzez zastosowanie wyrobów w wersji wiszącej. Podobnie wygląda obudowa kabiny prysznicowej, która zdaje się unosić nad podłogą. Dzięki zastosowaniu aluminium, drewna i ceramiki uzyskano nie „przeładowaną” przestrzeń. Wrażenie stylowości podkreśla ściana z pustaków szklanych, dająca łagodne światło. Światło pełni bowiem ważną rolę w tym wnętrzu – nie tylko tworzy intymną atmosferę, ale łagodzi krawędzie brył i chłód barw.
Materiałem dodającym ciepła i przytulności jest jednak nie tylko światło, ale i drewno. Drewniany pas podłogi doskonale spaja inne elementy drewnopodobne (ramy luster, meble łazienkowe) w harmonijną całość.
Maciej Kukurba zaprojektował dla studia Inspired Designers aranżacje łazienek wyposażonych w serie ceramiki i meble „Primo” firmy Koło. <

Sanitec Koło Sp. z o.o. < ul. Toruńska 154 < 62-600 Koło < tel. (063) 261 84 00 < infolinia: 0801 17 17 17 < www.kolo.com.pl

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA