Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Tegoroczna edycja mediolańskich targów Mostra Convegno Expocomfort po raz kolejny była miejscem premier nowych modeli grzejników dekoracyjnych, pochodzących głównie od włoskich producentów. Jak można się było przekonać, designerom z Italii nigdy nie brakuje pomysłów na to, jak podać na nowo coś, co zdaje się być dobrze znanym.

Z grzejnikami dekoracyjnymi jest jak z krawatami - pozornie tylko szczegół, część większej całości, dobrze dobrany może decydować o jej wizerunku. Ze wszystkich produktów i systemów wchodzących w skład szeroko pojętej techniki grzewczej już od dawna to właśnie one najpełniej zasługują na miano dzieł sztuki użytkowej. Z tego faktu dobrze zdawali sobie sprawę jurorzy konkursu Comfort&Design zorganizowanego równolegle z targami MCE i wystawą Expobagno. Premiowano w nim właśnie atrakcyjne wzornictwo oraz wysoką użyteczność zgłoszonych wyrobów. Niemal połowę nagrodzonych produktów stanowiły właśnie grzejniki dekoracyjne (wszystkie znalazły się w niniejszej prezentacji).
Jak można się było spodziewać, najwięcej nowości przedstawili producenci grzejników z Włoch, dla których targi MCE pozostają najważniejszą w tym kraju branżową imprezą wystawienniczą. Najwięksi z nich przyjechali do Mediolanu z kilkoma nowymi propozycjami, które bez wątpienia mają szansę stać się przebojami rynkowymi, i to nie tylko na Półwyspie Apenińskim. Wśród włoskich potentatów dobrze zaprezentowała się włocławska firma Instal-Projekt, która mediolańskie spotkanie wykorzystała do prezentacji najnowszych modeli grzejników oferowanych pod marką Elegante, będących dziełem Adama Pulwickiego.
Projektanci grzejników wzięli kurs na funkcjonalność oraz, co można uznać za całkowicie nowy trend, na umożliwienie użytkownikowi komponowania (oczywiście w pewnym stopniu) wyglądu grzejnika, który ma znaleźć zastosowanie w jego łazience. Przykładem takich właśnie rozwiązań są prezentowane niżej grzejniki \"Puzzle\" firmy Runtal oraz \"Stendy\" marki Deltacalor. Targi MCE potwierdziły także, że jakkolwiek tradycyjne \"drabinki\" różnego typu mają się zupełnie dobrze także w wyższym segmencie rynku grzejników dekoracyjnych,  to jednocześnie zdecydowanie wzrasta popularność modeli wyposażonych w duże czołowe powierzchnie radiacyjne. Dają one designerom wielkie możliwości nadania tym przedmiotom sztuki użytkowej prawdziwie niepowtarzalnych form.
ANDRZEJ TOPCZEWSKI
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA