Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W pracy projektanta wnętrz pojawia się coraz więcej narzędzi poprawiających jakość i tempo pracy. Do najlepszych \"pomocy\" zalicza się programy komputerowe z rozbudowanymi bazami zasobów, dające możliwość wykonania projektu szybciej i w atrakcyjniejszej dla klienta formie.

Do tej pory nie było jednak narzędzia wyspecjalizowanego w projektowaniu wnętrz łazienek i układów płytek ceramicznych. Dopiero niedawno firma CAD Projekt K&A wprowadziła do sprzedaży program CAD Decor. I choć przy projektowaniu wnętrz rola projektanta nadal pozostaje decydująca, to im lepsze narzędzia, tym mniej czasu i wysiłku potrzeba do osiągnięcia zamierzonych efektów.

W rękach dobrego projektanta wnętrz program CAD Decor stanowi narzędzie doskonałe, pozwalające szybko i precyzyjnie realizować artystyczne wizje. Program pozwala przede wszystkim na projektowanie pomieszczeń o dowolnym kształcie; ściany mogą mieć dowolny układ, zawierać wnęki, łuki i murki, a także wszelkiego typu otwory, skosy i ścianki działowe. Ułożenie poszczególnych płytek projektuje się korzystając z zasady \"przeciągnij i upuść\". Efekt działania jest natychmiast widoczny na ekranie komputera. Program zaopatrzony jest w ogromną bazę gotowych płytek i akcesoriów. Jednocześnie dołączono do niego edytor, który umożliwia dodawanie własnych wzorów do bazy programu. Problemu nie stanowią nawet różnokolorowe fugi - można dowolnie zmieniać ich barwę i grubość. Standardowa baza programu zawiera również elementy niezbędne do aranżacji wnętrza: kabiny natryskowe, wanny, umywalki, sedesy i wszelkiego typu elementy dekoracyjne.

Jedną z największych, a przy tym od razu widocznych zalet programu jest realizacja projektu w czasie rzeczywistym. Podczas projektowania przez cały czas na ekranie monitora komputerowego widoczne jest kolorowe odwzorowanie wnętrza doskonałej jakości. Źródła światła natychmiast zaczynają generować refleksy i cienie, lustra odbijają obraz pomieszczenia. Dzięki temu pełnemu realizmowi w czasie wstępnych prac można korygować ułożenie poszczególnych elementów.

Dodatkowo na każdym praktycznie etapie prac można sporządzić gotową i pełną dokumentację wraz ze szczegółową kalkulacją. Program CAD Decor umożliwia wydrukowanie widoku każdej ściany z rozrysowanym ułożeniem płytek i ich wymiarami, a także dowolnej ilości widoków aksonometrycznych lub perspektyw, drukowanych linearnie lub w kolorach. Program nie tylko potrafi w każdej fazie projektowania obliczyć, ile potrzeba płytek; wie również na bieżąco, ile z nich będzie całych, a ile wymagać będzie odpowiedniego przycięcia. Program przelicza również ilość płytek na opakowania zbiorcze, drukuje raport zawierający zdjęcia wybranych płytek i innych elementów, ceny jednostkowe i cenę końcową. Podaje również... wagę łączną wszystkich elementów, co stanowi wyraz troski nie tyko o portfel klienta, lecz również o zawieszenie jego samochodu.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA