Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Michał Mitek znalazł się wśród 11 finalistów 3. edycji konkursu Jump the Gap organizowanego przez Roca we współpracy z Centrum Wzornictwa w Barcelonie (BCD). Kierowany jest do zawodowców i studentów architektury oraz projektowania w wieku do 35 lat, pochodzących z całego świata.
Jury, w skład którego wchodzą czołowi przedstawiciele świata architektury i projektowania: John Pawson jako przewodniczący, a razem z nim Héctor Serrano, Carlos Ferrater, Josep Congost, Alfredo Häberli, Carlos Lamela, Alberto Meda i Chantal Haimade najwyżej ocenili 11 prac spośród 382 zgłoszeń z 54 krajów – wśród nich znalazła się praca Michała Mitka zatytułowana „Active & Relax Bathroom”.
Finalista z Polski, Michał Mitek, ma 23 lat, jest studentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, prowadzi także własne studio projektowe MitekDesign.  Design, jak sam stwierdza, traktuje jako tworzenie rzeczywistości na nowo, a w swoich projektach stara się zachować „złote proporcje między formą i funkcją”. W konkursie Roca „Jump the Gap” poprzez projekt Active & Relax Bathroom zaprezentował  nowatorskie podejście do łazienki jako pojedynczego, kompletnego  produktu, który w przyszłości mógłby być oferowany przez firmę Roca i kształtować nowe kierunki w tworzeniu  systemów łazienkowych.
Projekt, który zdobędzie pierwsze miejsce, zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności 24 września podczas wystawy 100% Design London. Zwycięzca otrzyma też nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 Euro.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA