Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Jubileuszowy rok działalności Polcoloritu - 5 maja minęło 20 lat od rozpoczęcia przez firmę działalności - wydaje się być rokiem zmian. 1 czerwca br. firma przekształciła się w spółkę akcyjną, zaś w ostatnim kwartale br. planuje rozpocząć inwestycję budowlaną.

Zmiana statusu w spółkę akcyjną wiąże się z kolejnymi planami firmy. Polcolorit poważnie myśli o wejściu na giełdę. Firma spodziewa się, że do połowy sierpnia Komisja Papierów Wartościowych wyda pozytywną decyzję na temat wprowadzenia jej akcji do obrotu publicznego. Z pozyskanych w ten sposób środków Polcolorit planuje sfinansować planowaną inwestycję. Będzie to m.in. własna suszarnia rozpyłowa oraz nowa linia do produkcji płytek podłogowych, najprawdopodobniej gresów.

- Suszarnia pozwoli nam uniezależnić się od dostawcy masy. Będziemy mogli sami ją produkować - mówi Vittorio Marconi, członek zarządu Polcolorit. - Jest to dla nas tak samo ważne jak niezależność finansowa. Jesteśmy dumni, że 80% to nasz własny kapitał.

Zakład nr 2 powstanie w Piechowicach. Dzięki nowej linii produkcyjnej firma do końca 2005 roku dwukrotnie zwiększy swoją wydajność. Choć, jak zaznacza Vittorio Marconi, nie oznacza to, że Polcolorit chce w ten sposób konkurować z takimi producentami jak Opoczno S.A. czy Ceramika Paradyż: - Zawsze staraliśmy się być raczej konkurencją dla firm włoskich i hiszpańskich. I tak będzie nadal.

W nowym zakładzie Polcoloritu zatrudnienie znajdzie 125 osób (30 przy produkcji masy, 90 przy obsłudze nowej linii produkcyjnej, kilka osób jako kadra techniczna i biurowa).

Oprócz wprowadzenia firmy na giełdę, priorytetem Polcoloritu jest teraz także uzyskanie przez zakład certyfikatów PN-EN ISO 14001 (system zarządzania środowiskiem) i PN-EN 18001 (system zarządzania bezpieczeństwem pracy). Pozwoli to producentowi na zwiększenie zaufania klientów do firmy, ułatwi pracę przedstawicielom handlowym, a w konsekwencji poszerzy sieć dystrybucji w kraju i za granicą. (Od października ub. roku Polcolorit legitymuje się certyfikatem ISO 9001:2000 w zakresie zarządzania, projektowania, produkcji, sprzedaży oraz dostarczania ściennych i podłogowych płytek ceramicznych.)

16 czerwca odbył się w firmie audyt na pierwszy z tych certyfikatów. O jego wynikach firma nie chce jednak mówić obecnie nic więcej ponad to, że weryfikacja przebiegła pozytywnie.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA