Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Pod koniec listopada br. odbyły się zapisy na akcje Polcoloritu, producenta płytek ceramicznych. Akcje sprzedawane były w dwóch transzach. Dla inwestorów indywidualnych przeznaczono 4,5 mln akcji, natomiast ponad 28 mln akcji znalazło się w transzy kwalifikowanej.

Akcje Polcoloritu do obrotu publicznego zostały dopuszczone pod koniec października br., natomiast zapisy odbyły się 29 i 30 listopada br. W ramach pierwszej publicznej oferty spółki sprzedanych zostało 22 mln akcji serii B należących dotychczas do Barbary Marconi, ponad 11 mln akcji serii C nowej emisji oraz 50 tys. akcji serii D w ramach programu menedżerskiego. Głównym akcjonariuszem spółki pozostała Barbara Marconi, prezes zarządu, która posiadała 94,55% kapitału. Po publicznej emisji akcji jej udziały zmalały do 51,5%.

Środki pozyskane z debiutu giełdowego, przeznaczone zostaną na inwestycje. Polcolorit zamierza wybudować drugi zakład wytwarzający granulat, który jest podstawowym surowcem stosowanym do produkcji płytek ceramicznych oraz gresów. Uruchomienie własnej produkcji umożliwi spółce uniezależnienie się od dostawcy tego surowca, co z kolei wpłynie na obniżenie kosztów produkcji. Wiadomo już, że zakład zostanie zlokalizowany na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości, a zakończenie pierwszego etapu budowy przewidziano na jesień 2005 r. Sprzedaż pierwszych płytek gresowych z nowo wybudowanego zakładu rozpocznie się w 2006 r.

Polcolorit znany jest jako producent płytek łazienkowych, kuchennych i podłogowych. Wyroby spółki przede wszystkim adresowane są do tzw. odbiorców premium. Obecnie Polcolorit jest siódmym producentem płytek ceramicznych. Produkcja sięga 4,5 mln m2 płytek ceramicznych oraz 6 mln sztuk dekoracji rocznie. Firma zatrudnia 250 osób. Po realizacji inwestycji Polcolorit zamierza stać się czwartym producentem płytek ceramicznych na rynku krajowym.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA