Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Najnowsze kolekcje płytek ceramicznych autorstwa Macieja Zienia wykonane dla Grupy Tubądzin zostały po raz pierwszy pokazane w Polsce. Premiera kolejnej serii płytek „Tubądzin. Kreacja Maciej Zień” pod nazwą „Berlin” i „Monaco”  odbyła się w Warszawie, 19  października 2012 roku, tuż przed pokazem mody Macieja Zienia „Hurricane” wiosna-lato 2013. Projektant, wraz z prezesem Grupy Tubądzin, Andrzejem Wodzyńskim, opowiedzieli dziennikarzom o jedynej na polskim rynku współpracy projektanta mody z producentem ceramiki.
- Cieszę się, że jako jedyni w Polsce postawiliśmy na współpracę z projektantem mody i twórczo zmieniamy podejście, zarówno do samych projektów płytek, jak i do artystycznej stylizacji wnętrz. Berlin i Monaco to kolejne miasta, które proponujemy wspólnie z Maciejem, a które mogą inspirować każdego, kto będzie kreował wnętrza własnego domu lub mieszkania. Kolekcja „Berlin” czerpie klimat z nowoczesnych i klubowych źródeł niemieckiej stolicy, a „Monaco” zachwyca zdobieniami i sięga do sztuki tworzenia dawnych, pałacowych rycin – mówi Andrzej Wodzyński, prezes Grupy Tubądzin.
Kolekcje płytek „Tubądzin. Kreacja Maciej Zień” powstają od 3 lat i nawiązują do źródeł artystycznego bogactwa światowych metropolii.
- Projektując kolejne kolekcje dla Tubądzina, chcę ukazywać takie spojrzenie na płytkę ceramiczną, jakiego jeszcze nikt nie prezentował. To stawia mnie, jako projektanta w zupełnie innym miejscu niż innych twórców mody, a Tubądzin w nieodkrytej dotąd w Polsce roli kreatora wnętrz z płytkami nie tylko do łazienek. Moim marzeniem jest dalsze projektowanie dzieł intrygujących i lubianych, które wzajemnie  będą dla siebie dopełnieniem  – od strojów dla kobiet, przez luksusowe dodatki, po niepowtarzalne wnętrza, których elementem jest wyjątkowa ceramika  – dodaje Maciej Zień.
Oryginalna ekspozycja płytek ceramicznych Tubądzina stanowiła tło sesji zdjęciowych gości przybywających na pokaz Macieja Zienia. Była to ceramiczna ściana wykonana z prototypowej partii płytek „Tubądzin. Kreacja Maciej Zień” z najnowszej kolekcji „Berlin”.
Nowe kolekcje „Tubądzin. Kreacja Maciej Zień” zostaną skierowane do masowej produkcji na początku najbliższego sezonu budowlanego, czyli na wiosnę. Cena płytek ma być ustalona pod koniec roku.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA