Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Względność odczuwania widoczna jest w rozmaitych aspektach życia – także w urządzaniu wnętrz. Niekoniecznie to co powszechne zawsze musi znaleźć uznanie, to zaś co dla jednych pobudzające – dla innych może okazać się oazą spokoju.

– Cała łazienka jest geometryczna, wręcz surowa w formie. Co Pani zdaniem stanowi o urodzie łazienki, ma na nią największy wpływ?
Katarzyna Żukowska: Zdecydowanie płytki – widać to w tym pomieszczeniu. Staram się zawsze wybrać jakiś fragment, najlepiej ścianę i uczynić z niej dominantę. Najchętniej łączę fakturę z oświetleniem. W tej łazience znaczenie ma też łuk za umywalką podkreślony płaszczyzną mozaiki. Właśnie płytka, kamień pokrywający płaszczyzny jest najważniejszy, urządzenia to niezbędne dodatki.

– Podobnie postępuje Pani ze światłem – widzimy sączącą się jasność, ale prawie nie dostrzegamy opraw...
W dużych łazienkach, salonach kąpielowych lampy mają większe znaczenie estetyczne. W łazienkach mniejszych wystarczy dobrze oświetlić sufit, żeby było jasno. Dekoracyjność opraw zależy od konkretnej łazienki. Ta jest „prosta” z założenia. Do dekoracji wystarcza w niej samo światło, nie eksponowanie lamp.

– W łazienkach pojawia się coraz więcej płytek – widać to, po dość długim okresie unikania okładania ścian.
Po prostu płytki są coraz ładniejsze. Oferta jest bardzo bogata, pozwala na wiele możliwości. Zdecydowanie wolę płytki niż ściany malowane farbą.

– Coraz wyraźniejsze są też kolory. Klienci stali się odważniejsi?
Nie tak bardzo – myślę, że we wnętrzach wciąż dominują beże i brązy. Ta łazienka łączy ciemny brąz z pomarańczem płytek i może się zdawać bardzo odważna. W tym domu projektowałam też drugą łazienkę, która miała być bardzo energetyczna, budząca o poranku. Jest „ostro” zielona. Przy niej ta jest bardzo stonowana, połączenie kolorów jest łatwo akceptowalne. To jest przestrzeń odpoczynku, relaksu, oddechu, taka właśnie jest dla właścicieli. Odwaga estetyczna jest więc pojęciem względnym, a projektant musi pamiętać o tym, że projektuje dla konkretnego odbiorcy.

ROZMAWIAŁ: SŁAWOMIR MOJSIUSZKO
PROJEKT: KATARZYNA ŻUKOWSKA, ADAM POŃCZOCHA
ŻUKOWSKA WNĘTRZA
WWW.ZUKOWSKAWNETRZA.PL
ZDJĘCIA: BARTOSZ JAROSZ

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA