Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Dlaczego tak bardzo podoba nam się retro? Pewnie dlatego, że jest  to coś stałego w zmieniających się modach na aranżację wnętrz i swego rodzaju gwarancja, że będzie przytulnie, elegancko i stylowo.
Od kiedy uwolniliśmy się od braku produktów na sklepowych półkach co i rusz przewijają się  przez łazienkę różne mody na wyposażenie i stylizację łazienkowych salonów, kąpielowych pokoi czy też zwykłych w.c. Po zachwycie kolorem, przez lata brakującego polskim łazienkom, od  dobrych kilku lat gości w nich minimalizm. Jednak łask inwestorów i architektów nigdy nie straciło np. retro, czego prezentowana, jak najbardziej współczesna łazienka jest najlepszym przykładem.
Chcąc ulokować prezentowane wnętrze na mapie domu powiedzieć trzeba: że jest to łazienka gościnna, częściowo umieszczona pod schodami pnącymi na piętro (stąd powstały w pomieszczeniu skos), stylistycznie związana z resztą domu. To właśnie estetyka jest kluczem do opisywania tego projektu. Projektantka dołożyła starań aby zachować klimat epoki. Opłaciło się z nawiązką – stylowy górnopłuk jest naprawdę zjawiskowy, podobnie jak romantyczny prysznic z muślinową zasłoną. Całości dopełnia kryształowy żyrandol, stylowy mebel-toaletka i komplet ceramicznych przyborów toaletowych przywołujących nastrój babcinego pokoju. Przeszklenie w drzwiach łazienki przesłonięte zostało białym materiałem, który podkreśla styl pomieszczenia i ociepla wnętrze.
I jeszcze kilka słów o rozplanowaniu wnętrza. Podzielone ono zostało na dwie strefy związane ściśle z wysokością pomieszczenia: tam, gdzie jest ona pełna znajduje się cała strefa użytkowa, a więc umywalka, prysznic i w.c. Obniżenie pomieszczenia projektantka wykorzystała na cele dekoracyjne. Kolumna zdająca się podtrzymywać strop, gliniana amfora, światło w niszy czy wspomniane już ceramiczne utensylia na szafce mają za zadanie podkreślać stylizację wnętrza.
Przez 10 lat – bo za chwilę taki jubileusz będziemy obchodzić – pokazaliśmy sporo łazienek utrzymanych w stylistyce retro. Na tę zwracamy Państwa uwagę. PROJEKT: ARCH. AGNIESZKA KOZŁOWSKA

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA