Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Projekty nagrodzone w konkursie \"Inside the bathroom\" prezentowaliśmy w poprzednim wydaniu \"Łazienki\". Wydarzenie to wydało nam się jednak na tyle interesujące, że postanowiliśmy do niego powrócić. Tym razem przedstawiamy kilka - naszym zdaniem - najciekawszych konkursowych projektów wyposażenia łazienki.

Przypomnijmy - konkurs \"Inside the bathroom\" ogłoszony został przez Międzynarodowe Targi Mediolańskie i niezależny e-zin designboom.com, a skierowany był do młodych projektantów i architektów z całego świata. W zamierzeniu organizatorów promować miał niekonwencjonalne pomysły i wzory łazienkowego wyposażenia, które mogłyby \"dowartościować\" współczesną łazienkę i uczynić z niej miejsce centralne w każdym domu. Wystawa, na której zaprezentowano najciekawsze prace odbyła się w ramach tegorocznych 34. targów Mostra Convegno Expocomfort w Mediolanie. Powtórnie wart podkreślenia jest także fakt, że na konkurs zgłoszono 3002 projekty przygotowane przez twórców z 83 krajów z całego świata. Jeżeli dodać, że większość nadesłanych prac to popis nieograniczonej siły kreacyjnej młodych ludzi, to śmiało można stwierdzić, że mamy do czynienia z wydarzeniem bez precedensu w branży łazienkowej i to nie tylko z perspektywy naszego kraju, gdzie konkursy tego typu cieszą się raczej umiarkowanym, aczkolwiek wciąż rosnącym zainteresowaniem.

Jak widać prezentujemy tylko niewielki wycinek z całego bogactwa nadesłanych na konkurs prac. Wydaje się jednak, że warto pokazać nawet tyle. Wybraliśmy te projekty, które urzekły nas albo swoją technologiczną innowacyjnością - tak jak np. \"Showering\", albo też efektowną prostotą jak \"View Finder\". Niewątpliwie nie pozostaliśmy obojętni także na stronę estetyczną i wzornictwo zgłoszonych do konkursu prac. Dlatego też znalazły się tutaj m.in. bateria \"F6\", czy seria \"Life in unity\". Prezentujemy więc projekty, które pomimo, iż nie weszły do czołówki nagrodzonych w konkursie, to ze względu na swoją innowacyjność z pewnością zasługują na wyróżnienie i bliższą prezentację.

MARTA MATRACKA

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA