Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Intensywny oranż od poranka mobilizuje do zmierzenia się z  trudami dnia codziennego. Bez względu na porę roku doładowuje energią jak solidna dawka promieni słonecznych. Skontrastowany z bielą, ujęty w ryzy geometrii współtworzy wnętrze nowoczesne, ze szczyptą fantazji.

Łazienka przy sypialni gospodarzy jest jedynym pomieszczeniem, w którym bohaterem aranżacji jest kolor. Pozostała część mieszkania utrzymana jest w spokojnych, zgaszonych barwach. Echem tej stonowanej kolorystyki, a zarazem stylistycznym łącznikiem, są w łazience subtelne detale takie, jak marmurowy parapet czy obramowanie drzwi wykonane techniką stiuku weneckiego.
Pomysł na aranżację łazienki podsunęła kolekcja hiszpańskich płytek ceramicznych. Zwracały uwagę swą soczyście pomarańczową barwą i różnorodnością formatów. Energetyzujący oranż  nadał wnętrzu wyrazistości. Skontrastowany
z bielą, wyznaczył strefy funkcjonalne i optycznie poprawił proporcje długiego pomieszczenia. Duże pomarańczowe płytki, poprzecinane i obwiedzione od góry wąskimi pasami białej mozaiki, urozmaicone insertami, pulsują pozytywną energią. Płytki różnych formatów, geometrycznie zestawione, tworzą klimat uporządkowanej nowoczesności. Są wyrazistym tłem dla śnieżnobiałej ceramiki sanitarnej i wanny o łagodnie zarysowanych krawędziach oraz ultranowoczesnych baterii projektu Philippe Starcka.
Pas pomarańczowych płytek na posadzce prowadzi do umieszczonej we wnęce kabiny prysznicowej. Zamiast tradycyjnego natrysku zainstalowano w niej panel prysznicowy z obrotowymi masującymi dyszami. Z hydromasażu – powietrznego, wodnego lub obydwu naraz – można również korzystać w wannie.
(MN)

PROJEKT: MGR SZTUKI MAŁGORZATA DZIĘGIELEWSKA
ZDJĘCIA: TOMASZ MARKOWSKI

O kulisach projektu mówi mgr sztuki Małgorzata Dzięgielewska
Moim zadaniem było maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie dawała projektantowi ta linia wzornicza okładziny. Wybrałam spośród wielu różnych dodatków takich jak ozdobne listwy, różnego rodzaju dekory, mozaiki. Zdecydowałam się skontrastować duże gładkie powierzchnie z drobną mozaiką, do której nawiązują kafle--dekory z małym elementem mozaiki w środku. Poza tym starałam się zachować optyczną harmonię i równowagę między tymi kolorami – będąc w tym pomieszczeniu nie odnosi się wrażenia dominacji jednego z nich.

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA