Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Lennart SundŽn, nowy prezes i dyrektor zarządzający Sanitec Corporation, w dniach 14-15 czerwca br. był z pierwszą wizytą w Sanitec Koło, polskiej firmie należącej do Grupy. Celem jego wizyty było między innymi ustalenie planów rozwoju Grupy Sanitec w Europie i w Polsce.

W trakcie dwudniowej wizyty prezes koncernu odwiedził zakłady produkcyjne Sanitec Koło i rozmawiał o strategii rozwoju polskiej spółki. Spotkał się także z dziennikarzami.

Podczas spotkania z prasą mówiono m.in. o inwestycjach Sanitec Corporation na rynku wschodnim. Obecnie realizowane są dwie znaczące inwestycje koncernu na Ukrainie i w Rosji. Pod koniec 2005 roku Grupa Sanitec uruchomi fabrykę wanien i brodzików akrylowych w okolicach Kijowa. Wcześniej ruszy produkcja w nowej fabryce ceramiki sanitarnej w Novoczeboksarsku w Rosji. Powstanie tej ostatniej to efekt współpracy Sanitec Corporation oraz rosyjskiej Grupy Savva. 17 marca br. Sanitec Corporation oraz Grupa Savva podpisały list intencyjny w sprawie założenia przez Sanitec oraz firmę Santek (spółka zależna Savva) spółki joint venture, która będzie się zajmować produkcją i sprzedażą ceramiki łazienkowej na terenie Federacji Rosyjskiej.

- Wierzymy, że rynki rosyjski i ukraiński są rynkami obiecującymi, na których będziemy pogłębiali swoją obecność. Jesteśmy tam już obecni z takimi markami ceramiki sanitarnej jak Koło, Ido i Ifo. Oczekujemy, że nastąpi tam wzrost sprzedaży w kolejnych latach, a umożliwią nam to m.in. realizowane inwestycje. Wydajność tych fabryk będzie zależała od popytu - mówi Lennart SundŽn.

Inwestycje Sanitecu na rynku wschodnim mają decydujące znaczenie strategiczne dla rozwoju koncernu w tym regionie. Jak zapewniają władze firmy, ich celem jest zapewnienie wiodącej pozycji zarówno na rynku ukraińskim, jak i rosyjskim.

 

 

Lennart SundŽn, prezes i dyrektor generalny Sanitec Corporation

Urodzony w 1952 r. w Szwecji. W latach 1977--1998 pracował w koncernie Electrolux, a od 1993 do 1998 r. był prezesem działu odkurzaczy i małych urządzeń AGD. W latach 1998-2004 piastował stanowisko prezesa i dyrektora generalnego firmy Swedish Match Ab. Od kwietnia br., po przejęciu Sanitec Corporation przez fundusz EQT IV pełni funkcję prezesa i dyrektora generalnego Sanitec Corporation.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA