Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Wiodący producenci grzejników łazienkowych, firmy: Instal-Projekt i Monkiewicz realizują kolejne inwestycje. Rozbudowują swoje zakłady produkcyjne, wprowadzają nowe linie technologiczne i nowe wzory grzejników.

W sierpniu br. firma Instal-Projekt wprowadziła na rynek grzejniki pokojowe Tubus. Są to członowe grzejniki wykonane ze stali, których produkcja wymagała wybudowania nowej, specjalistycznej linii produkcyjnej.

- Mamy już pierwsze sygnały świadczące o zainteresowaniu Tubusem na rynkach UE i wschodnich. W zależności od powodzenia tego grzejnika na rynku polskim i zagranicznych będziemy podejmowali decyzje o dalszej rozbudowie linii produkcyjnej - mówi Ewa Ścierzyńska, z-ca prezesa ds. handlu i marketingu Instal-Projekt.

Dzięki inwestycji we włocławskiej fabryce zwiększono zatrudnienie o 26 osób (obecnie Instal-Projekt zatrudnia 250 osób). Inwestycja została sfinansowania w 18% ze środków unijnych - z Funduszu PHARE 2001.

Na ukończeniu jest też budowa nowego biurowca Instal-Projekt powstającego przy obecnej siedzibie we Włocławku. Przeniesienie biura firmy do nowego budynku planowane jest na drugą połowę przyszłego roku. Biurowiec ma trzy kondygnacje i powierzchnię ok. 2 tys. m2. Na kolejne lata firma Instal-Projekt planuje m.in. wybudowanie we Włocławku nowoczesnego centrum logistycznego o powierzchni 2,2 tys. m2. Na razie firma kupiła potrzebny na inwestycję grunt i wystąpiła o dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.

Także firma Monkiewicz mocniej akcentuje swoją obecność na rynku. W tym celu rozpoczęła rozbudowę dotychczasowej hali produkcyjnej, nad którą dobudowywane jest piętro. Na nowej kondygnacji ma powstać linia technologiczna do lakierowania proszkowego grzejników.

Jej uruchomienie jest planowane jeszcze w tym roku.

- Decyzję o rozbudowie podjęliśmy w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Mieliśmy tak wiele zamówień, że ich realizacja przy dotychczasowych mocach produkcyjnych byłaby niemożliwa - mówi Zbigniew Ciałkowski, prezes zarządu Monkiewicz Poltherm.

Z nową inwestycją Monkiewicz wiąże też szersze plany rozwoju. Na przyszły rok zapowiadane są nowe wzory grzejników i zmiany wizerunkowe firmy.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA